ZKS Unia Tarnów - Stal Stalowa Wola 0-2 (0-1). 3. kolejka III Ligi - Grupa IV

17 sierpnia na Stadionie Miejskim w Tarnowie odbył się pojedynek 3. kolejki III Ligi - Grupa IV pomiędzy drużynami Unii Tarnów i Stal Stalowej Wola. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Stal Stalowej Wola 2-0.

17 sierpnia  na Stadionie Miejskim w Tarnowie odbył się pojedynek  3. kolejki  III Ligi - Grupa IV pomiędzy drużynami Unii Tarnów  i Stal Stalowej Wola. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Stal Stalowej Wola 2-0.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół Stal Stalowej Wola wygrał aż trzy razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Stal Stalowej Wola w 20. minucie spotkania, gdy Sławomir Duda strzelił pierwszego gola.

W 31. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Adriana Kajpusta z Unii Tarnów, a w 41. minucie Jakuba Kowalskiego z drużyny przeciwnej. W 45. minucie Igor Dubas został zmieniony przez Dawida Sojdę. W tej samej minucie w zespole Unii Tarnów doszło do zmiany. Bartosz Biś wszedł za Igora Dubasa.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Stal Stalowej Wola.

W 53. minucie żółtą kartkę dostał Marcin Sierczyński, zawodnik Unii Tarnów. Między 60. a 70. minutą, boisko opuścili zawodnicy Stal Stalowej Wola: Arkadiy Filipchuk, Arkadiy Filipchuk, Bartłomiej Olszewski, Bartłomiej Olszewski, na ich miejsce weszli: Kosei Iwao, Arkadiusz Ziarko, Przemysław Stelmach, Michał Kitliński. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Szymona Midy, Szymona Midy zajęli: Artur Biały, Maksymilian Rachwal.

Na 12 minut przed zakończeniem starcia czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Marcin Sierczyński z Unii Tarnów i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten zawodnik w 53. minucie.

Jakub Kowalski wywołał eksplozję radości wśród kibiców Stal Stalowej Wola, zdobywając kolejną bramkę w 79. minucie meczu. W 82. minucie w drużynie Unii Tarnów doszło do zmiany. Dominik Wardzała wszedł za Wiktora Putina.

W samej końcówce pojedynku żółtą kartkę obejrzał Mateusz Hudzik z zespołu Stal Stalowej Wola. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-2.

Wyjątkowa nieporadność napastników Unii Tarnów była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału. Drużyna Stal Stalowej Wola zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała dwa celne strzały.

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Unii Tarnów w pierwszej połowie, natomiast w drugiej jedną żółtą i jedną czerwoną. Zawodnicy drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej także jedną.

Drużyna Unii Tarnów wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół Stal Stalowej Wola w drugiej połowie dokonał czterech zmian.