Stal Stalowa Wola - TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski 3-1 (1-0). 29. kolejka III Ligi - Grupa IV

W starciu 29. kolejki III Ligi - Grupa IV, które rozegrane zostało 14 maja, zespół Stal Stalowej Wola wygrał z Tomasovią T. Lub. 3-1 (1-0). Spotkanie odbyło się na Podkarpackie Centrum Pilki Noznej.

W  starciu 29. kolejki  III Ligi - Grupa IV, które rozegrane zostało 14 maja, zespół Stal Stalowej Wola wygrał  z Tomasovią T. Lub.  3-1 (1-0). Spotkanie odbyło się na Podkarpackie Centrum Pilki Noznej.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Drużyna Stal Stalowej Wola wygrała dwa razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Od pierwszych minut drużyna Stal Stalowej Wola zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Tomasovii T. Lub. była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 22. minucie kartkę dostał Wiktor Stępniowski, piłkarz Stal Stalowej Wola.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Stal Stalowej Wola w 34. minucie spotkania, gdy Daniel Świderski zdobył pierwszą bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Stal Stalowej Wola.

Zespół Tomasovii T. Lub. ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Stal Stalowej Wola, strzelając kolejnego gola. W 59. minucie wynik na 2-0 podwyższył Mateusz Hudzik.

W 60. minucie za Patryka Dorosza wszedł Patryk Slotwinski. Między 60. a 80. minutą, boisko opuścili zawodnicy Stal Stalowej Wola: Wiktor Stępniowski, Bartłomiej Kiełbasa, Lukasz Kacprzycki, Daniel Świderski, na ich miejsce weszli: Szymon Grabarz, Sławomir Duda, Filip Szifer, Aleksander Drobot. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Michała Wolanina, Kacpra Blajdy, Benoit Doiteau, Arkadiusza Smoły zajęli: Oleksandr Zozulia, Mateusz Tomaszewski, Damian Szuta, Artur Lis. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Tomasovia T. Lub.: Damianowi Chmurze w 73. i Maciejowi Orzechowskiemu w 74. minucie.

Sławomir Duda wywołał eksplozję radości wśród kibiców Stal Stalowej Wola, zdobywając kolejną bramkę w 85. minucie meczu. W tej samej minucie w drużynie Stal Stalowej Wola doszło do zmiany. Victor Freitas wszedł za Jakuba Lebiodę.

Piłkarze Tomasovii T. Lub. szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 90. minucie bramkę pocieszenia zdobył Mateusz Tomaszewski.

W tej samej minucie kartkę dostał Sławomir Duda z zespołu Stal Stalowej Wola. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-1.

Drużyna Stal Stalowej Wola zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała trzy celne strzały.

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.