Sokół Sieniawa - MKS Podlasie Biała Podlaska 2-0 (1-0). 30. kolejka III Ligi - Grupa IV

22 maja na Stadionie Miejskim w Sieniawie odbyło się starcie 30. kolejki III Ligi - Grupa IV pomiędzy drużynami Sokoła Sieniawa i Podlasia Biała P. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Sokoła Sieniawa 2-0.

22 maja  na Stadionie Miejskim w Sieniawie odbyło się starcie  30. kolejki  III Ligi - Grupa IV pomiędzy drużynami Sokoła Sieniawa  i Podlasia Biała P. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Sokoła Sieniawa 2-0.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Jedenastka Sokoła Sieniawa wygrała aż pięć razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko dwa.

Od pierwszych minut jedenastka Sokoła Sieniawa zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Podlasia Biała P. była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sokoła Sieniawa w 29. minucie spotkania, gdy Dominik Pisarek strzelił pierwszego gola.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Sokoła Sieniawa.

W 48. minucie za Szymona Fereta wszedł Adrian Wójcik. Trzeba było trochę poczekać, aby trener Sokoła Sieniawa postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 72. minucie zastąpił zmęczonego Michała Wawryszczuka. Na boisko wszedł Jakub Wiecek, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W tej samej minucie w jedenastce Sokoła Sieniawa doszło do zmiany. Daniel Wolak wszedł za Dominika Pikiela. Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku kartkę otrzymał Krzysztof Salak z drużyny Podlasia Biała P..

Dominik Pisarek wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sokoła Sieniawa, zdobywając kolejną bramkę w 79. minucie starcia. W 82. minucie w jedenastce Sokoła Sieniawa doszło do zmiany. Mateusz Geniec wszedł za Bartosza Tluczka.

Na pięć minut przed zakończeniem meczu kartkę dostał Adrian Wójcik, zawodnik Sokoła Sieniawa. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Zespół Sokoła Sieniawa zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał dwa celne strzały. Wyjątkowa nieporadność napastników Podlasia Biała P. była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Jedni i drudzy wymienili po czterech zawodników w drugiej połowie.