SKS Wisła Sandomierz - Sokół Sieniawa 1-1 (0-1). 29. kolejka III Ligi - Grupa IV

15 maja na Miejskim Stadionie Sportowym w Sandomierzu odbyło się spotkanie 29. kolejki III Ligi - Grupa IV pomiędzy drużynami Wisły Sandomierz i Sokoła Sieniawa. Pojedynek zakończył się remisem 1-1.

15 maja  na Miejskim Stadionie Sportowym w Sandomierzu odbyło się spotkanie  29. kolejki  III Ligi - Grupa IV pomiędzy drużynami Wisły Sandomierz  i Sokoła Sieniawa. Pojedynek zakończył się remisem 1-1.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Jedenastka Sokoła Sieniawa wygrała dwa razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko raz.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 20. minucie sędzia ukarał kartką Jarosława Lisa, piłkarza Sokoła Sieniawa.

W tym czasie zawodnicy Sokoła Sieniawa nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 23. minucie na listę strzelców wpisał się Szymon Feret.

W 25. minucie arbiter przyznał kartkę Fabianowi Burzynskiemu z Wisły Sandomierz. W tej samej minucie Damian Mezyk został zmieniony przez Wiktora Rękasa. W 43. minucie kartką został ukarany Jakub Mażysz, piłkarz Wisły Sandomierz.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Sokoła Sieniawa.

Na drugą połowę zespół Wisły Sandomierz wyszedł w zmienionym składzie, za Mateusza Kusmierczyka wszedł Szymon Rak.

Zawodnicy Wisły Sandomierz odpowiedzieli strzeleniem gola. W 47. minucie Jakub Mażysz wyrównał wynik meczu.

Między 58. a 73. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Wisły Sandomierz i jedną drużynie przeciwnej. W 73. minucie Jakub Mażysz został zmieniony przez Grzegorza Ochwata, co miało wzmocnić jedenastkę Wisły Sandomierz. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Michała Wawryszczuka na Jakuba Wiecka. Chwilę później trener Sokoła Sieniawa postanowił bronić wyniku. W 76. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Mateusza Geńca wszedł Bartosz Grasza, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Sokoła Sieniawa utrzymać remis.

W 78. minucie Pawel Ozieblo został zmieniony przez Daniela Wolaka, a za Dominika Pikiela wszedł na boisko Bartosz Tluczek, co miało wzmocnić zespół Sokoła Sieniawa. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Sebastiana Taranka na Arkadiusza Ziebę. W doliczonym czasie gry kartkę otrzymał Krzysztof Wróblewski z drużyny Wisły Sandomierz. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Arbiter w pierwszej połowie przyznał dwie żółte kartki piłkarzom Wisły Sandomierz, a w drugiej trzy. Zawodnicy Sokoła Sieniawa obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Obie jedenastki wymieniły po czterech graczy.