Podhale Nowy Targ - LKS Orlęta Radzyń Podlaski 1-0 (1-0). 29. kolejka III Ligi - Grupa IV

15 maja na Stadionie Miejskim im. Jozefa Pilsudskiego w Nowym Targu odbyło się spotkanie 29. kolejki III Ligi - Grupa IV pomiędzy drużynami Podhala Nowy Targ i Orląt Radzyń P. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Podhala Nowy Targ 1-0.

15 maja  na Stadionie Miejskim im. Jozefa Pilsudskiego w Nowym Targu odbyło się spotkanie  29. kolejki  III Ligi - Grupa IV pomiędzy drużynami Podhala Nowy Targ  i Orląt Radzyń P. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Podhala Nowy Targ 1-0.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 starć jedenastka Orląt Radzyń P. wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Podhala Nowy Targ w 11. minucie spotkania, gdy Juliusz Molis strzelił pierwszego gola.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Grzegorzowi Płatkowi z jedenastki Podhala Nowy Targ. Była to 40. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Podhala Nowy Targ.

W 50. minucie Adrian Szynka został zastąpiony przez Łukasza Furtaka. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Orlęta Radzyń P.: Przemyslawowi Koszelowi w 54. i Norbertowi Myszce w 57. minucie.

W 65. minucie boisko opuścili piłkarze Podhala Nowy Targ: Olaf Nowak, Jakub Burnat, a na ich miejsce weszli Juliusz Molis, Damian Lepiarz. Trener Orląt Radzyń P. postanowił zagrać agresywniej. W 68. minucie zmienił pomocnika Michała Kobiałkę i na pole gry wprowadził napastnika Przemysława Zdybowicza. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyny wciąż miały problemy ze skutecznością. Między 71. a 90. minutą, boisko opuścili piłkarze Orląt Radzyń P.: Mateusz Ozimek, Sebastian Kaczyński, Karol Rycaj, na ich miejsce weszli: Piotr Bryja, Ernest Skrzyński, Dominik Rycaj. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Patryka Serafina, Grzegorza Płatka zajęli: Arkadiusz Kasia, Adrian Rakowski.

Między 78. a 83. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Orląt Radzyń P. i jedną drużynie przeciwnej. W drugiej połowie nie padły bramki.

Zespół Podhala Nowy Targ zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał jeden celny strzał. Wyjątkowa nieporadność napastników Orląt Radzyń P. była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

Zawodnicy Podhala Nowy Targ obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy cztery.

Jedenastka Podhala Nowy Targ w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół Orląt Radzyń P. w drugiej połowie wymienił czterech graczy.