Podhale Nowy Targ - GPTS Avia Świdnik 0-1 (0-1). 2. kolejka III Ligi - Grupa IV

W spotkaniu 2. kolejki III Ligi - Grupa IV, które rozegrane zostało 13 sierpnia, drużyna Podhala Nowy Targ przegrała z Avią Świdnik 0-1 (0-1). Starcie odbyło się na Stadionie Miejskim im. Jozefa Pilsudskiego w Nowym Targu.

W  spotkaniu 2. kolejki  III Ligi - Grupa IV, które rozegrane zostało 13 sierpnia, drużyna Podhala Nowy Targ przegrała  z Avią Świdnik  0-1 (0-1). Starcie odbyło się na Stadionie Miejskim im. Jozefa Pilsudskiego w Nowym Targu.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Jedenastka Podhala Nowy Targ wygrała aż siedem razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko trzy.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Avia Świdnik: Dominikowi Kuncy w 5. i Maciejowi Góralskiemu w 21. minucie.

W 24. minucie za Bartosza Żurka wszedł Adrian Szynka. W 36. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Rafala Kursę z Avii Świdnik, a w 38. minucie Łukasza Mazurka z drużyny przeciwnej.

Pod koniec pierwszej połowy jedyną bramkę meczu zdobył Dominik Maluga dla zespołu Avii Świdnik. Bramka padła w tej samej minucie. W tej samej minucie boisko opuścili zawodnicy Avii Świdnik: Piotr Ćwik, Dawid Nieweglowski, Mateusz Kompanicki, a na ich miejsce weszli Maciej Góralski, Maciej Góralski, Maciej Góralski.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Avii Świdnik.

W 62. minucie sędzia ukarał kartką Adriana Szynkę, piłkarza Podhala Nowy Targ. Trener Podhala Nowy Targ postanowił zagrać agresywniej. W 79. minucie zmienił pomocnika Daniela Wajsaka i na pole gry wprowadził napastnika Jakuba Burnata. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

W doliczonym czasie gry w drużynie Avii Świdnik doszło do zmiany. Arkadiusz Górka wszedł za Szymona Raka. W tej samej minucie kartkę otrzymał Adrian Ligienza z jedenastki Podhala Nowy Targ. W drugiej połowie nie padły gole.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy obu drużyn dostali po trzy żółte kartki.

Drużyna Podhala Nowy Targ wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół Avii Świdnik dokonał czterech zmian.