LKS Wólczanka Wólka Pełkińska - KS Korona Rzeszów 0-2 (0-2). 30. kolejka III Ligi - Grupa IV

22 maja na Stadionie Gminnym w Wolce Pelkinskiej w Wólce Pełkińskiej odbyło się spotkanie 30. kolejki III Ligi - Grupa IV pomiędzy drużynami Wólczanki Wólka P. i Korony Rzeszów. Starcie zakończyło się zwycięstwem Korony Rzeszów 2-0.

22 maja  na Stadionie Gminnym w Wolce Pelkinskiej w Wólce Pełkińskiej odbyło się spotkanie  30. kolejki  III Ligi - Grupa IV pomiędzy drużynami Wólczanki Wólka P.  i Korony Rzeszów. Starcie zakończyło się zwycięstwem Korony Rzeszów 2-0.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Drużyna Korony Rzeszów wygrała dwa razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Korony Rzeszów w 15. minucie spotkania, gdy Maciej Maślany strzelił pierwszego gola.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Korona Rzeszów: Konradowi Kowalowi w 20. i Karolowi Cholewie w 40. minucie.

Drużyna Wólczanki Wólka P. ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Korony Rzeszów, zdobywając kolejną bramkę. Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Damian Karwacki.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-2.

Drugą połowę drużyna Wólczanki Wólka P. rozpoczęła w zmienionym składzie, za Arkadiusza Barana wszedł Adrian Soboń. W 56. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Dmytra Petryka z Wólczanki Wólka P., a w 58. minucie Jakuba Kałaskę z drużyny przeciwnej.

W 62. minucie za Karola Twardowskiego wszedł Jonathan Longe. Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 70. minucie, w zespole Wólczanki Wólka P. za Jakuba Lorka wszedł Krystian Kalemba, a w drużynie Korony Rzeszów Dawid Kalisz zmienił Karola Nieckarza. W 77. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Dmytro Petryk z zespołu Wólczanki Wólka P. i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 56. minucie.

W 80. minucie boisko opuścili piłkarze Wólczanki Wólka P.: Wojciech Michalski, Natan Korzeniowski, a na ich miejsce weszli Kacper Czernicki, Denys Dolinskyi. W tej samej minucie w drużynie Korony Rzeszów doszło do zmiany. Szymon Rygiel wszedł za Mateusza Jędryasa. W 88. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Krzysztofa Pietlucha z Wólczanki Wólka P., a w 90. minucie Jakuba Drozda z drużyny przeciwnej.

Wyjątkowa nieporadność napastników Wólczanki Wólka P. była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału. Zespół Korony Rzeszów zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał dwa celne strzały.

Zawodnicy Wólczanki Wólka P. obejrzeli w meczu dwie żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy cztery żółte.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.