LKS Orlęta Radzyń Podlaski - ZKS Unia Tarnów 2-3 (1-2). 2. kolejka III Ligi - Grupa IV

W starciu 2. kolejki III Ligi - Grupa IV, które rozegrane zostało 13 sierpnia, drużyna Orląt Radzyń P. przegrała z Unią Tarnów 2-3 (1-2). Pojedynek odbył się na Stadionie Miejskim w Radzyniu Podlaskim w Radzyniu Podlaskim.

W  starciu 2. kolejki  III Ligi - Grupa IV, które rozegrane zostało 13 sierpnia, drużyna Orląt Radzyń P. przegrała  z Unią Tarnów  2-3 (1-2). Pojedynek odbył się na Stadionie Miejskim w Radzyniu Podlaskim w Radzyniu Podlaskim.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Jedenastka Unii Tarnów wygrała aż cztery razy, zremisowała raz, a przegrała tylko dwa.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania sędzia ukarał kartką Pawła Węgrzyna, piłkarza Unii Tarnów.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Unii Tarnów w 10. minucie spotkania, gdy Igor Dubas strzelił pierwszego gola. W 15. minucie kartkę obejrzał Patryk Orlik z drużyny Unii Tarnów.

Zespół Orląt Radzyń P. ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Unii Tarnów, zdobywając kolejną bramkę. W 22. minucie na listę strzelców wpisał się Szymon Mida.

W 30. minucie Mateusz Ozimek został zmieniony przez Pavela Chelyadkę.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 42. minucie gola kontaktowego strzelił Pavel Chelyadko.

Piłkarze Unii Tarnów szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 47. minucie wynik na 1-3 podwyższył Tomasz Palonek.

W 51. minucie sędzia pokazał kartkę Szymonowi Midzie, zawodnikowi Unii Tarnów. W 56. minucie boisko opuścili zawodnicy Orląt Radzyń P.: Sebastian Sowisz, Adrian Duchnowski, a na ich miejsce weszli Vahe Mnatsakanyan, Arkadiusz Korolczuk.

Michał Kobiałka wywołał eksplozję radości wśród kibiców Orląt Radzyń P., strzelając kolejnego gola w 60. minucie spotkania. W 75. minucie kartkę dostał Piotr Zagórowski z Unii Tarnów.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-3.

Przewaga drużyny Orląt Radzyń P. w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Sędzia nie ukarał piłkarzy Orląt Radzyń P. żadną kartką, natomiast zawodnikom Unii Tarnów pokazał cztery żółte.

Zespół Orląt Radzyń P. dokonał czterech zmian. Natomiast jedenastka Unii Tarnów w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.