KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - KS Wisłoka Dębica 3-1 (2-0). 2. kolejka III Ligi - Grupa IV

13 sierpnia na Stadionie Miejskim KSZO Ostrowiec Swietokrzyski w Ostrowcu Świętokrzyskim odbył się mecz 2. kolejki III Ligi - Grupa IV pomiędzy drużynami KSZO Ostrowiec i Wisłoki Dębica. Starcie zakończyło się zwycięstwem KSZO Ostrowiec 3-1.

13 sierpnia  na Stadionie Miejskim KSZO Ostrowiec Swietokrzyski w Ostrowcu Świętokrzyskim odbył się mecz  2. kolejki  III Ligi - Grupa IV pomiędzy drużynami KSZO Ostrowiec  i Wisłoki Dębica. Starcie zakończyło się zwycięstwem KSZO Ostrowiec 3-1.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Zespół KSZO Ostrowiec wygrał aż cztery razy, zremisował dwa, a przegrał tylko raz.

Od pierwszych minut zespół KSZO Ostrowiec zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Wisłoki Dębica była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Kostyantyn Cherniy wywołał eksplozję radości wśród kibiców KSZO Ostrowiec, strzelając gola w 20. minucie spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy KSZO Ostrowiec w 27. minucie spotkania, gdy Michał Nawrot zdobył drugą bramkę. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Kacprowi Maikowi z Wisłoki Dębica. Była to 44. minuta pojedynku.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 63. minucie Wojciech Falarz został zastąpiony przez Mateusza Surmę. Między 63. a 80. minutą, boisko opuścili piłkarze KSZO Ostrowiec: Kostyantyn Cherniy, Dariusz Brągiel, Jakub Cukrowski, Fabian Burzynski, na ich miejsce weszli: Jakub Pawlik, Damian Mężyk, Paweł Zdyb, Franciszek Lipka. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Macieja Maślanego, Jakuba Smolenia, Arkadiusza Staszczaka, Łukasza Siedlika zajęli: Mateusz Jędryas, Kamil Rębisz, Jakub Rachfalik, Hubert Król.

W 66. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Łukasza Siedlika z Wisłoki Dębica, a w 75. minucie Adriana Dziubińskiego z drużyny przeciwnej.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. Na dwie minuty przed zakończeniem meczu na listę strzelców wpisał się Radosław Sylwestrzak.

W 90. minucie sędzia ukarał kartką Franciszka Lipkę, zawodnika KSZO Ostrowiec.

Piłkarze Wisłoki Dębica szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W tej samej minucie wynik ustalił Kamil Rębisz.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-1.

Drużyna KSZO Ostrowiec zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała trzy celne strzały.

Zawodnicy obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Drużyna KSZO Ostrowiec w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół Wisłoki Dębica w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.