KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - GPTS Avia Świdnik 0-1 (0-0). 30. kolejka III Ligi - Grupa IV

21 maja na Stadionie Miejskim KSZO Ostrowiec Swietokrzyski w Ostrowcu Świętokrzyskim odbył się pojedynek 30. kolejki III Ligi - Grupa IV pomiędzy drużynami KSZO Ostrowiec i Avii Świdnik. Mecz zakończył się zwycięstwem Avii Świdnik 1-0.

21 maja  na Stadionie Miejskim KSZO Ostrowiec Swietokrzyski w Ostrowcu Świętokrzyskim odbył się pojedynek  30. kolejki  III Ligi - Grupa IV pomiędzy drużynami KSZO Ostrowiec  i Avii Świdnik. Mecz zakończył się zwycięstwem Avii Świdnik 1-0.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 starć jedenastka Avii Świdnik wygrała pięć razy, ale więcej przegrywała, bo siedem razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Od pierwszych minut zespół Avii Świdnik zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki KSZO Ostrowiec była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Karolowi Szymkowiakowi z KSZO Ostrowiec. Była to 30. minuta spotkania.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Jedyną bramkę meczu zdobył Wojciech I dla drużyny Avii Świdnik. Bramka padła w tej samej minucie. W 58. minucie Maciej Stefanowicz został zastąpiony przez Jakuba Pawlika.

W tej samej minucie Bartosz Żurek został zmieniony przez Franciszka Lipkę, co miało wzmocnić zespół KSZO Ostrowiec. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Pawła Perduna na Jakuba Wojcika. Niedługo później trener Avii Świdnik postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 73. minucie zastąpił zmęczonego Wojciecha I. Na boisko wszedł Nikita Kovalonoks, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Między 73. a 85. minutą, boisko opuścili zawodnicy KSZO Ostrowiec: Szymon Kuzior, Matheus Camargo, Tomasz Persona, na ich miejsce weszli: Arleison Martinez, Kacper Dereń, Kamil Grudzinski. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Dominika Kuncy, Tomasza Zająca zajęli: Lukasz Strug, Dawid Nieweglowski.

W doliczonym czasie gry arbiter pokazał kartkę Kacprowi Dereniowi, piłkarzowi KSZO Ostrowiec.

Wyjątkowa nieporadność napastników KSZO Ostrowiec była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału. Drużyna Avii Świdnik zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała jeden celny strzał.

Sędzia nie ukarał zawodników Avii Świdnik żadną kartką, natomiast piłkarzom KSZO Ostrowiec przyznał dwie żółte.

Drużyna KSZO Ostrowiec w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast jedenastka Avii Świdnik w drugiej połowie dokonała czterech zmian.