KS Wieczysta Kraków - Sokół Sieniawa 4-1 (3-0). 3. kolejka III Ligi - Grupa IV

W meczu 3. kolejki III Ligi - Grupa IV, który rozegrany został 17 sierpnia, jedenastka Wieczystej Kraków wygrała z Sokołem Sieniawa 4-1 (3-0). Pojedynek odbył się na UNKNOWN-2693.

W  meczu 3. kolejki  III Ligi - Grupa IV, który rozegrany został 17 sierpnia, jedenastka Wieczystej Kraków wygrała  z Sokołem Sieniawa  4-1 (3-0). Pojedynek odbył się na UNKNOWN-2693.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu Wieczystej Kraków.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Łukasz Pietras z jedenastki Wieczystej Kraków. Była to pierwsza minuta starcia.

Nieoczekiwanie to zawodnicy Wieczystej Kraków otworzyli wynik. Po pół godzinie gry bramkę zdobył Piotr Bujak.

Zespół Sokoła Sieniawa ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Wieczystej Kraków, zdobywając kolejną bramkę. W 42. minucie na listę strzelców wpisał się Jakub Bąk.

Sławomir Peszko wywołał eksplozję radości wśród kibiców Wieczystej Kraków, strzelając kolejnego gola w 44. minucie spotkania.

Na drugą połowę zespół Sokoła Sieniawa wyszedł w zmienionym składzie, za Mikołaja Jeża wszedł Jan Mac. W 51. minucie kartkę otrzymał Jan Mac z Sokoła Sieniawa.

W 60. minucie Michał Mak zastąpił Radosława Majewskiego. W 62. minucie Oskar Mazgola został zmieniony przez Bartosza Tluczka, co miało wzmocnić jedenastkę Sokoła Sieniawa. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Emmanuela Kumaha na Maksymiliana Hebla. W 77. minucie arbiter ukarał kartką Dominika Ochała, piłkarza Sokoła Sieniawa.

Zawodnicy Sokoła Sieniawa w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 79. minucie gola pocieszenia strzelił Dominik Pikiel.

Po chwili trener Wieczystej Kraków postanowił bronić wyniku. W 85. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Łukasza Pietrasa wszedł Patryk Kolodziej, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Wieczystej Kraków utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę jedenastce Wieczystej Kraków udało się strzelić gola i wygrać. Na dwie minuty przed zakończeniem meczu w zespole Sokoła Sieniawa doszło do zmiany. Mateusz Gdowik wszedł za Krystiana Majkę.

Drużyna Wieczystej Kraków nie dała rywalom długo cieszyć się ze zdobytej bramki. Bramkę na 4-1 w 90. minucie zdobył Patryk Kolodziej.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 4-1.

Zespół Wieczystej Kraków zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał cztery celne strzały.

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Wieczystej Kraków, natomiast zawodnikom Sokoła Sieniawa przyznał dwie.