KS Wiązownica - LKS Orlęta Radzyń Podlaski 1-2 (0-1). 1. kolejka III Ligi - Grupa IV

7 sierpnia na UNKNOWN-2875 odbyło się spotkanie 1. kolejki III Ligi - Grupa IV pomiędzy drużynami KS-u Wiązownica i Orląt Radzyń P. Mecz zakończył się zwycięstwem Orląt Radzyń P. 2-1.

7 sierpnia  na UNKNOWN-2875 odbyło się spotkanie  1. kolejki  III Ligi - Grupa IV pomiędzy drużynami KS-u Wiązownica  i Orląt Radzyń P. Mecz zakończył się zwycięstwem Orląt Radzyń P. 2-1.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół Orląt Radzyń P. wygrał aż trzy razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Orląt Radzyń P. w 21. minucie spotkania, gdy Ernest Skrzyński strzelił pierwszego gola.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Miloszowi Gierczakowi z KS-u Wiązownica. Była to 34. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Orląt Radzyń P..

Drużyna KS-u Wiązownica otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 57. minucie na listę strzelców wpisał się Patryk Zielinski.

W 58. minucie Patryk Szymala został zastąpiony przez Adriana Duchnowskiego. Milosz Gierczak z KS-u Wiązownica w 59. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej został on ukarany w 34. minucie. W 63. minucie Kacper Rop został zmieniony przez Rafała Michalika, a za Arkadiusza Kasię wszedł na boisko Kornel Kordas, co miało wzmocnić zespół KS-u Wiązownica. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Przemyslawa Koszela na Piotra Kuźmę.

W 69. minucie sędzia przyznał żółtą kartkę Arkadiuszowi Korolczukowi z drużyny Orląt Radzyń P.. Po chwili trener Orląt Radzyń P. postanowił bronić wyniku. W 78. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Michała Kobiałkę wszedł Tafara Madembo, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Orląt Radzyń P. utrzymać remis. Mimo postawienia na obronę drużynie Orląt Radzyń P. udało się strzelić gola i wygrać. W tej samej minucie Arkadiusz Korolczuk został zmieniony przez Sebastiana Sowisza, co miało wzmocnić zespół Orląt Radzyń P.. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Eryka Kielbasę na Michała Sitka.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację na 10 minut przed zakończeniem meczu, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Tafarze Madembo i Kacprowi Wydrze.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Orląt Radzyń P. przyniosły efekt bramkowy. W 83. minucie wynik ustalił Arkadiusz Maj.

W następstwie utraty gola trener KS-u Wiązownica postanowił zagrać agresywniej. W 85. minucie zmienił obrońcę Kacpra Drelicha i na pole gry wprowadził napastnika Michala Musika. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-2.

Sędzia przyznał dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną zawodnikom KS-u Wiązownica, a piłkarzom Orląt Radzyń P. pokazał dwie żółte.

Obie drużyny wymieniły po czterech graczy w drugiej połowie.