GPTS Avia Świdnik - MKS Czarni Połaniec 3-1 (2-0). 1. kolejka III Ligi - Grupa IV

W meczu 1. kolejki III Ligi - Grupa IV, który rozegrany został 6 sierpnia, jedenastka Avii Świdnik zwyciężyła z Czarnymi Połaniec 3-1 (2-0). Spotkanie odbyło się na Stadionie Miejskim w Swidniku.

W  meczu 1. kolejki  III Ligi - Grupa IV, który rozegrany został 6 sierpnia, jedenastka Avii Świdnik zwyciężyła  z Czarnymi Połaniec  3-1 (2-0). Spotkanie odbyło się na Stadionie Miejskim w Swidniku.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Drużyna Avii Świdnik wygrała aż cztery razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Od pierwszych minut jedenastka Avii Świdnik zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Czarnych Połaniec była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Po nieciekawym początku meczu to zawodnicy Avii Świdnik otworzyli wynik. W 28. minucie bramkę zdobył Szymon Rak.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Mateusz Załucki z zespołu Czarnych Połaniec. Była to 33. minuta pojedynku.

Drużyna Czarnych Połaniec ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Avii Świdnik, strzelając kolejnego gola. W ostatniej minucie pierwszej połowy Szymon Rak po raz drugi pokonał bramkarza zmieniając wynik na 2-0.

W 54. minucie Michał Smoleń został zastąpiony przez Damiana Bawora.

Maciej Góralski wywołał eksplozję radości wśród kibiców Avii Świdnik, zdobywając kolejną bramkę w 56. minucie starcia.

Piłkarze Czarnych Połaniec odpowiedzieli strzeleniem gola. W 69. minucie na listę strzelców wpisał się Adrian Gebalski.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Avia Świdnik: Dawidowi Rosiakowi w 69. i Adrianowi Popiołkowi w 70. minucie. Chwilę później trener Czarnych Połaniec postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 75. minucie zastąpił zmęczonego Kacpra Wątróbskiego. Na boisko wszedł Kacper Nytko, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie Eryk Galara został zmieniony przez Bartłomieja Wiktora, a za Mateusza Stańczyka wszedł na boisko Damian Pyryt, co miało wzmocnić drużynę Czarnych Połaniec. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Tomasza Zająca na Mateusza Kompanickiego.

Na trzy minuty przed zakończeniem pojedynku kartką został ukarany Bartłomiej Wiktor, zawodnik Czarnych Połaniec. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-1.

Jedenastka Avii Świdnik zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała trzy celne strzały.

Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Drużyna Avii Świdnik w drugiej połowie wymieniła jednego gracza. Natomiast zespół Czarnych Połaniec w drugiej połowie wymienił czterech graczy.