Ślęza Wrocław - Górnik II Zabrze 2-1 (1-0). 1. kolejka III Ligi - Grupa III

6 sierpnia na Centrum Pilkarskie Sleza Wroclaw odbył się mecz 1. kolejki III Ligi - Grupa III pomiędzy drużynami Ślęzy Wrocław i Górnika II Zabrze. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Ślęzy Wrocław 2-1.

6 sierpnia  na Centrum Pilkarskie Sleza Wroclaw odbył się mecz  1. kolejki  III Ligi - Grupa III pomiędzy drużynami Ślęzy Wrocław  i Górnika II Zabrze. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Ślęzy Wrocław 2-1.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 pojedynków jedenastka Górnika II Zabrze wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Po nieciekawym początku meczu piłkarze Ślęzy Wrocław nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy bramkę zdobył Adam Samiec.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Ślęzy Wrocław.

W 48. minucie kartką został ukarany Wiktor Skała, zawodnik Górnika II Zabrze. W 64. minucie Wiktor Skała został zmieniony przez Macieja Orzechowskiego.

W tej samej minucie w zespole Górnika II Zabrze doszło do zmiany. Kacper Joachim wszedł za Jana Ciućkę.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Górnika II Zabrze w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 65. minucie Michał Rostkowski wyrównał wynik meczu.

Między 68. a 90. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Ślęzy Wrocław i jedną drużynie przeciwnej. Między 71. a 90. minutą, boisko opuścili zawodnicy Ślęzy Wrocław: Mikołaj Wawrzyniak, Dominik Krukowski, Mateusz Stempin, Mateusz Kluzek, Gabriel Dornellas, na ich miejsce weszli: Oskar Hampel, Jakub Murat, Tomasz Wroński, Kamil Olek, Alefe Santos. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Michała Rostkowskiego, Marcina Wodeckiego zajęli: Mateusz Kulig, Nikodem Zielonka.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Ślęzy Wrocław w 90. minucie spotkania, gdy Vinicius Matheus strzelił z rzutu karnego drugiego gola. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-1.

Zespół Ślęzy Wrocław zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Zawodnicy obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Drużyna Ślęzy Wrocław w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast jedenastka Górnika II Zabrze w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.