Ślęza Wrocław - Bytomski Sport Polonia Bytom 4-2 (2-0). 31. kolejka III Ligi - Grupa III

28 maja na Centrum Pilkarskie Sleza Wroclaw odbył się mecz 31. kolejki III Ligi - Grupa III pomiędzy drużynami Ślęzy Wrocław i BS Polonia Bytom. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Ślęzy Wrocław 4-2.

28 maja  na Centrum Pilkarskie Sleza Wroclaw odbył się mecz  31. kolejki  III Ligi - Grupa III pomiędzy drużynami Ślęzy Wrocław  i BS Polonia Bytom. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Ślęzy Wrocław 4-2.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Zespół Ślęzy Wrocław wygrał aż trzy razy, zremisował raz, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Ślęzy Wrocław otworzyli wynik. W piątej minucie po rozpoczęciu bramkę zdobył Gabriel Dornellas.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Ślęzy Wrocław w 16. minucie spotkania, gdy Mikołaj Wawrzyniak zdobył drugą bramkę. W 17. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Michała Nagrodzkiego z BS Polonia Bytom, a w 34. minucie Jakuba Bohdanowicza z drużyny przeciwnej.

W 45. minucie Dominik Konieczny został zmieniony przez Jacka Wuwera. W tej samej minucie w zespole BS Polonia Bytom doszło do zmiany. Michał Płonka wszedł za Dominika Koniecznego. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Joao Passoni wywołał eksplozję radości wśród kibiców Ślęzy Wrocław, strzelając kolejnego gola w 50. minucie meczu. Między 57. a 84. minutą, boisko opuścili zawodnicy Ślęzy Wrocław: Gabriel Dornellas, Gabriel Dornellas, Gabriel Dornellas, Jakub Bohdanowicz, Robert Pisarczuk, na ich miejsce weszli: Joao Passoni, Maciej Tomaszewski, Alefe Santos, Michał Hawryło, Oskar Hampel. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Dominika Budzika, Michała Nagrodzkiego, Arkadiusza Maja zajęli: Dawid Wolny, Jakub Siwek, Orest Tkachuk.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. W 86. minucie na listę strzelców wpisał się Orest Tkachuk.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 89. minucie bramkę kontaktową zdobył Michal Bedronka.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Ślęza Wrocław: Kornelowi Traczykowi w tej samej minucie i Alefe Santosowi w drugiej minucie doliczonego czasu spotkania.

Piłkarze Ślęzy Wrocław szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. Minutę później wynik ustalił Alefe Santos.

W czwartej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał kartkę Dawidowi Krzemienowi, zawodnikowi BS Polonia Bytom. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4-2.

Arbiter w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Ślęzy Wrocław, a w drugiej dwie. Zawodnicy BS Polonia Bytom dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Obie drużyny wymieniły po pięciu zawodników.