Raków II Częstochowa - Miejski Klub Sportowy Kluczbork 2-1 (0-1). 1. kolejka III Ligi - Grupa III

6 sierpnia na UNKNOWN-2830 odbył się mecz 1. kolejki III Ligi - Grupa III pomiędzy drużynami Rakowa II Częstochowa i MKS-u Kluczbork. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Rakowa II Częstochowa 2-1.

6 sierpnia  na UNKNOWN-2830 odbył się mecz  1. kolejki  III Ligi - Grupa III pomiędzy drużynami Rakowa II Częstochowa  i MKS-u Kluczbork. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Rakowa II Częstochowa 2-1.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Drużyna Rakowa II Częstochowa wygrała dwa razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy MKS-u Kluczbork w 18. minucie spotkania, gdy Daniel Błędowski zdobył pierwszą bramkę.

Między 34. a 42. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Rakowa II Częstochowa i jedną drużynie przeciwnej. W 45. minucie Mateusz Dychus został zastąpiony przez Krzysztofa Naporę. W tej samej minucie boisko opuścili piłkarze Rakowa II Częstochowa: Tobiasz Kubik, Pedro Vieira, a na ich miejsce weszli Adrian Balboa, Adrian Balboa.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki MKS-u Kluczbork.

Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Rakowa II Częstochowa doszło do zmiany. Łukasz Furtak wszedł za Milosza Rogulę. W 73. minucie kartkę dostał Przemysław Oziębała, zawodnik Rakowa II Częstochowa.

Piłkarze Rakowa II Częstochowa nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 75. minucie Bartosz Chłód wyrównał wynik meczu.

Na dziewięć minut przed zakończeniem spotkania arbiter pokazał kartkę Radosławowi Krzyśkowowi z MKS-u Kluczbork.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W 86. minucie na listę strzelców wpisał się Pedro Vieira.

W tej samej minucie sędzia przyznał kartkę Pedro Vieirze z zespołu Rakowa II Częstochowa. Na dwie minuty przed zakończeniem pojedynku w jedenastce MKS-u Kluczbork doszło do zmiany. Radoslaw Mikulski wszedł za Marcina Przybylskiego. W następstwie utraty bramki trener MKS-u Kluczbork postanowił zagrać agresywniej. W pierwszej minucie doliczonego czasu meczu zmienił pomocnika Dominika Lewandowskiego i na pole gry wprowadził napastnika Alana Jaworskiego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-1.

Arbiter w pierwszej połowie pokazał dwie żółte kartki zawodnikom Rakowa II Częstochowa, natomiast w drugiej dostali tyle samo. Piłkarze MKS-u Kluczbork obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostali tyle samo.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.