Polonia Nysa - Carina Gubin 4-1 (1-1). 1. kolejka III Ligi - Grupa III

6 sierpnia na UNKNOWN-2868 odbyło się starcie 1. kolejki III Ligi - Grupa III pomiędzy drużynami Polonii Nysa i Cariny Gubin. Mecz zakończył się zwycięstwem Polonii Nysa 4-1.

6 sierpnia  na UNKNOWN-2868 odbyło się starcie  1. kolejki  III Ligi - Grupa III pomiędzy drużynami Polonii Nysa  i Cariny Gubin. Mecz zakończył się zwycięstwem Polonii Nysa 4-1.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu Polonii Nysa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W ósmej minucie Jakub Ryś dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Piłkarze Polonii Nysa nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 14. minucie na listę strzelców wpisał się Kamil Popowicz.

Między 34. a 39. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Polonii Nysa oraz dwie drużynie przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 46. minucie Michal Zimon dał prowadzenie swojej jedenastce.

W 49. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jakuba Rysia z Cariny Gubin, a w 52. minucie Patryka Perkowskiego z drużyny przeciwnej.

Drużyna Cariny Gubin ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Polonii Nysa, strzelając kolejnego gola. W 58. minucie wynik na 3-1 podwyższył Patryk Perkowski.

W 60. minucie Przemysław Haraszkiewicz został zmieniony przez Michała Kochanowskiego. Między 60. a 80. minutą, boisko opuścili piłkarze Polonii Nysa: Patryk Perkowski, Mateusz Nazar, Dominik Sikora, na ich miejsce weszli: Maciej Rakoczy, Alan Majerski, Ryszard Jakubiak. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Przemysława Haraszkiewicza, Yui Kamon, Kacpra Laskowskiego zajęli: Denis Matuszewski, Adam Borkowski, Przemysław Siudak. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Maciejowi Rakoczemu z drużyny Polonii Nysa.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Polonii Nysa w 87. minucie spotkania, gdy Kamil Popowicz zdobył czwartą bramkę. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 4-1.

Drużyna Polonii Nysa zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała cztery celne strzały.

Arbiter ukarał żółtymi kartkami czterech piłkarzy Polonii Nysa. Przyznał im dwie żółte kartki w pierwszej i dwie w drugiej połowie meczu. Zawodnicy Cariny Gubin dostali dwie żółte kartki w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Drużyna Polonii Nysa w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Cariny Gubin w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.