Pniówek Pawłowice Śląskie - Miedź II Legnica 6-0 (2-0). 31. kolejka III Ligi - Grupa III

W pojedynku 31. kolejki III Ligi - Grupa III, który rozegrany został 28 maja, jedenastka Pnióweka Pawłowice wysoko wygrała z Miedzią II Legnica 6-0 (2-0). Mecz odbył się na Stadionie Pniówek Pawłowice Śląskie.

W  pojedynku 31. kolejki  III Ligi - Grupa III, który rozegrany został 28 maja, jedenastka Pnióweka Pawłowice wysoko wygrała  z Miedzią II Legnica  6-0 (2-0). Mecz odbył się na Stadionie Pniówek Pawłowice Śląskie.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 starć zespół Miedzi II Legnica wygrał trzy razy, ale więcej przegrywał, bo sześć razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Już w pierwszych minutach drużyna Miedzi II Legnica próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Pnióweka Pawłowice w 22. minucie spotkania, gdy Kamil Herman zdobył pierwszą bramkę.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Pnióweka Pawłowice w 30. minucie spotkania, gdy Dawid Hanzel strzelił z rzutu karnego drugiego gola. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Michał Pojasek z zespołu Miedzi II Legnica. Była to 45. minuta meczu.

W 45. minucie Hubert Kwolek zastąpił Kacpra Klimkiewicza. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 50. minucie sędzia przyznał kartkę Mateuszowi Letkiewiczowi z Miedzi II Legnica.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik na 3-0 podwyższył Tomasz Musioł.

Dawid Hanzel wywołał eksplozję radości wśród kibiców Pnióweka Pawłowice, zdobywając kolejną bramkę w 78. minucie spotkania. W tej samej minucie Tomasz Musioł został zmieniony przez Piotra Pacholskiego, a za Kamila Hermana wszedł na boisko Jakub Kasperowicz, co miało wzmocnić drużynę Pnióweka Pawłowice. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Tomasza Mamisa na Marcina Orzechowskiego oraz Filipa Kukulę na Krystiana Andrzejewskiego.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. Gola na 5-0 strzelił hat-tricka w 86. minucie Dawid Hanzel.

W samej końcówce starcia kartkę dostał Emmanuel Agbor, zawodnik Miedzi II Legnica.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Pnióweka Pawłowice w 89. minucie spotkania, gdy Dawid Weis zdobył z karnego szóstą bramkę. W 90. minucie kartką został ukarany Jakub Kasperowicz, zawodnik Pnióweka Pawłowice.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 6-0.

Zespół Pnióweka Pawłowice zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał 17 celnych strzałów. Przewaga drużyny Miedzi II Legnica w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Pnióweka Pawłowice, a zawodnikom Miedzi II Legnica przyznał trzy.

Jedenastka Pnióweka Pawłowice w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast drużyna Miedzi II Legnica wykorzystała wszystkie zmiany.