Pniówek Pawłowice Śląskie - Klub Sportowy Polonia Nysa 4-0 (3-0). 2. kolejka III Ligi - Grupa III

W starciu 2. kolejki III Ligi - Grupa III, które rozegrane zostało 13 sierpnia, zespół Pnióweka Pawłowice wysoko wygrał z Polonią Nysa 4-0 (3-0). Spotkanie odbyło się na Stadionie Pniówek Pawłowice Śląskie.

W  starciu 2. kolejki  III Ligi - Grupa III, które rozegrane zostało 13 sierpnia, zespół Pnióweka Pawłowice wysoko wygrał  z Polonią Nysa  4-0 (3-0). Spotkanie odbyło się na Stadionie Pniówek Pawłowice Śląskie.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Jedenastka Pnióweka Pawłowice wygrała aż trzy razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W pierwszej minucie bramkę zdobył Mateusz Szatkowski.

Zespół Polonii Nysa ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Pnióweka Pawłowice, strzelając kolejnego gola. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania celnym strzałem popisał się Dawid Hanzel.

W 27. minucie sędzia ukarał kartką Dariusza Szczerbala, zawodnika Polonii Nysa.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Pnióweka Pawłowice w 39. minucie spotkania, gdy Szymon Ciuberek zdobył trzecią bramkę. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w ostatniej minucie pierwszej połowy, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Pnióweka Pawłowice: Dawidowi Hanzelowi i Mateuszowi Szatkowskiemu.

W 45. minucie Maciej Pisula zastąpił Ryszarda Jakubiaka. W tej samej minucie w drużynie Polonii Nysa doszło do zmiany. Dawid Rogoziński wszedł za Mikołaja Kudrę.

W 56. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Mateusz Szatkowski z Pnióweka Pawłowice. Między 60. a 85. minutą, boisko opuścili piłkarze Pnióweka Pawłowice: Piotr Groborz, Piotr Groborz, Piotr Groborz, Kamil Spratek, Grzegorz Glapka, na ich miejsce weszli: Leon Fulianty, Michał Płowucha, Wiktor Bil, Wiktor Bil, Jakub Szczęch. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Macieja Rakoczego, Macieja Rakoczego, Dominika Sikory zajęli: Alan Majerski, Igor Maruszak, Bartlomiej Nasciszewski.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 4-0.

Zespół Pnióweka Pawłowice zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał cztery celne strzały. Wyjątkowa nieporadność napastników Polonii Nysa była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

Zawodnicy Pnióweka Pawłowice otrzymali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy.