Piast Żmigród - MKS Karkonosze Jelenia Góra 0-2 (0-0). 30. kolejka III Ligi - Grupa III

21 maja na Stadionie OSiR w Żmigrodzie odbyło się spotkanie 30. kolejki III Ligi - Grupa III pomiędzy drużynami Piast Żmigrodu i Karkonoszy J. Góra. Mecz zakończył się zwycięstwem Karkonoszy J. Góra 2-0.

21 maja  na Stadionie OSiR w Żmigrodzie odbyło się spotkanie  30. kolejki  III Ligi - Grupa III pomiędzy drużynami Piast Żmigrodu  i Karkonoszy J. Góra. Mecz zakończył się zwycięstwem Karkonoszy J. Góra 2-0.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na sześć pojedynków drużyna Piast Żmigrodu wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo trzy razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Już w pierwszych minutach jedenastka Piast Żmigrodu próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 55. minucie arbiter ukarał kartką Kacpra Szczudlińskiego, zawodnika Karkonoszy J. Góra. W 59. minucie Dawid Gil został zastąpiony przez Patryka Bębenka.

Trener Karkonoszy J. Góra postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Dawida Gila i na pole gry wprowadził napastnika Michała Dryję. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespoły zdołały strzelić gola i wygrać spotkanie. W tej samej minucie w drużynie Piast Żmigrodu doszło do zmiany. Marcin Gołębiowski wszedł za Szymona Sołtyńskiego. Po godzinie gry sędzia pokazał kartkę Mateuszowi Kulchawemu z jedenastki Karkonoszy J. Góra.

Wysiłki podejmowane przez zespół Karkonoszy J. Góra w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 64. minucie na listę strzelców wpisał się Michał Dryja.

Między 64. a 77. minutą, boisko opuścili zawodnicy Piast Żmigrodu: Maksymilian Lisowski, Eryk Moryson, na ich miejsce weszli: Kacper Głowieńkowski, Wiktor Mosur. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Mateusza Czerwińskiego, Mateusza Czerwińskiego zajęli: Michał Wawrzyniak, Kamil Kurianowicz. Na osiem minut przed zakończeniem pojedynku kartkę dostał Patryk Bębenek z Karkonoszy J. Góra.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Karkonoszy J. Góra w 85. minucie spotkania, gdy Mateusz Baszak zdobył drugą bramkę. W 85. minucie kartką został ukarany Wojciech Galas, zawodnik Karkonoszy J. Góra.

Na dwie minuty przed zakończeniem spotkania w zespole Karkonoszy J. Góra doszło do zmiany. Adrian Dąbrowski wszedł za Mateusza Baszaka. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-2.

Przewaga drużyny Piast Żmigrodu w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Arbiter nie ukarał piłkarzy Piast Żmigrodu żadną kartką, natomiast zawodnikom Karkonoszy J. Góra pokazał cztery żółte.

Jedenastka Piast Żmigrodu w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Karkonoszy J. Góra w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.