Odra Wodzisław Śląski - Pniówek Pawłowice Śląskie 3-3 (1-2). 1. kolejka III Ligi - Grupa III

6 sierpnia na Stadionie Aleja Wodzisław Slaski w Wodzisławiu Śląskim odbył się mecz 1. kolejki III Ligi - Grupa III pomiędzy drużynami Odry Wodzisław i Pnióweka Pawłowice. Spotkanie zakończyło się remisem 3-3.

6 sierpnia  na Stadionie Aleja Wodzisław Slaski w Wodzisławiu Śląskim odbył się mecz  1. kolejki  III Ligi - Grupa III pomiędzy drużynami Odry Wodzisław  i Pnióweka Pawłowice. Spotkanie zakończyło się remisem 3-3.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Zespół Pnióweka Pawłowice wygrał dwa razy, zremisował cztery, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W szóstej minucie na listę strzelców wpisał się Grzegorz Glapka.

W 18. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Oleksandra Tsybulnyka z Odry Wodzisław, a w 35. minucie Szymona Ciuberka z drużyny przeciwnej.

Drużyna Odry Wodzisław wyrównała wynik meczu. W 36. minucie Oleksandr Tsybulnyk wyrównał wynik meczu.

W 39. minucie Dawid Weis został zmieniony przez Dawida Morcinka. W ostatniej minucie pierwszej połowy kartką został ukarany Bartosz Szary, piłkarz Pnióweka Pawłowice.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W czwartej minucie doliczonego czasu gry dającego prowadzenie gola dla jedenastki Pnióweka Pawłowice strzelił Mateusz Szatkowski.

W następstwie utraty gola trener Odry Wodzisław postanowił zagrać agresywniej. W 54. minucie zmienił obrońcę Patryka Mociaka i na pole gry wprowadził napastnika Valeriego Kovernyka. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespół zdołał zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W tej samej minucie w jedenastce Odry Wodzisław doszło do zmiany. Mateusz Flak wszedł za Patryka Mociaka.

W 55. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Mateusz Szatkowski z Pnióweka Pawłowice. W 64. minucie sędzia pokazał kartkę Tomaszowi Krężelokowi z Odry Wodzisław.

Między 64. a 75. minutą, boisko opuścili piłkarze Pnióweka Pawłowice: Mateusz Szatkowski, Mateusz Szatkowski, Dawid Hanzel, na ich miejsce weszli: Michał Płowucha, Dawid Wiciński, Kamil Herman. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Oleksandra Tsybulnyka, Oleksandra Tsybulnyka zajęli: Michał Gałecki, Paweł Zdunek. Niedługo później trener Pnióweka Pawłowice postanowił wzmocnić linię napadu i w 75. minucie zastąpił zmęczonego Dawida Hanzela. Na boisko wszedł Przemysław Brychlik, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Na 12 minut przed zakończeniem pojedynku kartkę dostał Piotr Groborz z zespołu Pnióweka Pawłowice.

Zawodnicy Odry Wodzisław odpowiedzieli strzeleniem gola. W 80. minucie bramkę kontaktową zdobył Jakub Kuczera.

W 85. minucie w jedenastce Odry Wodzisław doszło do zmiany. Radosław Kruppa wszedł za Szymona Kalisza.

Drużyna Pnióweka Pawłowice niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 11 minut, zespół Odry Wodzisław doprowadził do remisu. Gola strzelił Jakub Kuczera. W doliczonej piątej minucie spotkania kartki otrzymał Krzysztof Krzyżok, Paweł Zdunek z Odry Wodzisław oraz Kamil Glenc z drużyny Pnióweka Pawłowice.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-3.

Arbiter w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Odry Wodzisław, natomiast w drugiej trzy. Zawodnicy Pnióweka Pawłowice obejrzeli w pierwszej połowie dwie żółte kartki, a w drugiej dostali tyle samo.