Miedź II Legnica - Ludowy Klub Sportowy Goczalkowice Zdroj 2-2 (1-0). 1. kolejka III Ligi - Grupa III

6 sierpnia na Kompleks boisk Akademii Miedzi Legnica odbył się mecz 1. kolejki III Ligi - Grupa III pomiędzy drużynami Miedzi II Legnica i LKS-u Goczalkowice. Starcie zakończyło się remisem 2-2.

6 sierpnia  na Kompleks boisk Akademii Miedzi Legnica odbył się mecz  1. kolejki  III Ligi - Grupa III pomiędzy drużynami Miedzi II Legnica  i LKS-u Goczalkowice. Starcie zakończyło się remisem 2-2.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Drużyna Miedzi II Legnica wygrała aż trzy razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 27. minucie sędzia ukarał kartką Igora Lewandowskiego, piłkarza Miedzi II Legnica.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Miedzi II Legnica w 37. minucie spotkania, gdy Hubert Kwolek zdobył pierwszą bramkę. W 39. minucie za Huberta Kwolka wszedł Filip Kukula.

W ostatniej minucie pierwszej połowy arbiter pokazał kartkę Kacprowi Chmielewskiemu z jedenastki Miedzi II Legnica. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Miedzi II Legnica.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. W 46. minucie na listę strzelców wpisał się Kacper Chmielewski.

Krzysztof Kiklaisz wywołał eksplozję radości wśród kibiców LKS-u Goczalkowice, zdobywając bramkę w 54. minucie spotkania. Między 55. a 72. minutą, boisko opuścili zawodnicy LKS-u Goczalkowice: Michal Nadolski, Bartlomiej Slosarczyk, Adrian Dąbrowski, na ich miejsce weszli: Oleksiy Bryzhenko, Dawid Lipniak, Konrad Sieracki. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Kacpra Chmielewskiego, Emmanuela Agbora zajęli: Metuk Ajebe, Błażej Żarkowski.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Kacper Klimkiewicz z Miedzi II Legnica.

Zespół LKS-u Goczalkowice wyrównał wynik meczu. W 82. minucie wynik ustalił Łukasz Hanzel.

W 86. minucie Tomasz Mamis został zmieniony przez Macieja Wojtaka, a za Kacpra Klimkiewicza wszedł na boisko Adam Fraska, co miało wzmocnić jedenastkę Miedzi II Legnica. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Remigiusza Flasza na Daniela Warzyckiego. W samej końcówce meczu arbiter pokazał kartkę Erykowi Rajniszowi, piłkarzowi Miedzi II Legnica. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-2.

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Pomimo wyraźnej przewagi zespołu LKS-u Goczalkowice nie udało się pokonać przeciwników, pomimo tego że oddała ona aż 10 celnych strzałów.

Sędzia nie ukarał zawodników LKS-u Goczalkowice żadną kartką, natomiast piłkarzom Miedzi II Legnica pokazał cztery żółte.

Drużyna Miedzi II Legnica wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół LKS-u Goczalkowice w drugiej połowie dokonał czterech zmian.