Miedź II Legnica - Gwarek Tarnowskie Góry 1-6 (1-1). 30. kolejka III Ligi - Grupa III

22 maja na Kompleks boisk Akademii Miedzi Legnica odbył się pojedynek 30. kolejki III Ligi - Grupa III pomiędzy drużynami Miedzi II Legnica i Gw. Tarnowskich Gór. Mecz zakończył się zwycięstwem Gw. Tarnowskich Gór 6-1.

22 maja  na Kompleks boisk Akademii Miedzi Legnica odbył się pojedynek  30. kolejki  III Ligi - Grupa III pomiędzy drużynami Miedzi II Legnica  i Gw. Tarnowskich Gór. Mecz zakończył się zwycięstwem Gw. Tarnowskich Gór 6-1.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć spotkań drużyna Miedzi II Legnica wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Żadne starcie nie zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Miedzi II Legnica nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W siódmej minucie Wesley Omuru dał prowadzenie swojej jedenastce.

Zawodnicy Gw. Tarnowskich Gór otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W 11. minucie na listę strzelców wpisał się Mateusz Mielczarek.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Erykowi Rajniszowi z Miedzi II Legnica. Była to 36. minuta meczu. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 52. minucie na listę strzelców wpisał się Karol Stanek.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Gw. Tarnowskich Gór w 54. minucie spotkania, gdy Norbert Jaszczak strzelił z karnego trzeciego gola. W 58. minucie w zespole Miedzi II Legnica doszło do zmiany. Igor Rajca wszedł za Wiktora Bogacza.

Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia przyznał kartkę Rudolfsowi Soloże z drużyny Miedzi II Legnica.

W 72. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Norbert Jaszczak z Gw. Tarnowskich Gór. W 78. minucie Norbert Jaszczak zastąpił Kacpra Joachima.

W 82. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Karol Stanek z Gw. Tarnowskich Gór. W 86. minucie boisko opuścili piłkarze Gw. Tarnowskich Gór: Oskar Skrzyniarz, Mikolaj Waniek, Dawid Jarka, a na ich miejsce weszli Maciej Borycka, Karol Stanek, Jakub Dyląg.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W 90. minucie wynik na 1-6 podwyższył Dawid Jarka.

W tej samej minucie arbiter pokazał kartkę Maciejowi Toni, zawodnikowi Gw. Tarnowskich Gór. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-6.

Jedenastka Gw. Tarnowskich Gór zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 18 celnych strzałów.

Zespół Gw. Tarnowskich Gór zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Miedzi II Legnica, a zawodnikom Gw. Tarnowskich Gór przyznał jedną.

Jedenastka Miedzi II Legnica w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół Gw. Tarnowskich Gór w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.