Lechia Zielona Góra - Miedź II Legnica 3-1 (1-1). 29. kolejka III Ligi - Grupa III

W spotkaniu 29. kolejki III Ligi - Grupa III, które rozegrane zostało 14 maja, drużyna Lechii Zielonej Góra zwyciężyła z Miedzią II Legnica 3-1 (1-1). Starcie odbyło się na Stadionie Mosir Zielona Góra.

W  spotkaniu 29. kolejki  III Ligi - Grupa III, które rozegrane zostało 14 maja, drużyna Lechii Zielonej Góra zwyciężyła  z Miedzią II Legnica  3-1 (1-1). Starcie odbyło się na Stadionie Mosir Zielona Góra.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Drużyna Lechii Zielonej Góra wygrała aż pięć razy, zremisowała raz, a przegrała tylko trzy.

Od pierwszych minut drużyna Lechii Zielonej Góra zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Miedzi II Legnica była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 21. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Natanowi Wysińskiemu z Miedzi II Legnica.

W tym czasie zawodnicy Miedzi II Legnica nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 24. minucie na listę strzelców wpisał się Emmanuel Agbor.

Piłkarze Lechii Zielonej Góra nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 33. minucie Jakub Babij wyrównał wynik meczu.

W 35. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Mateusza Letkiewicza z Miedzi II Legnica, a w 44. minucie Przemysława Mycana z drużyny przeciwnej. W 45. minucie Hubert Kwolek został zmieniony przez Mateusza Kaczmarka. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. W 49. minucie Przemysław Mycan dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Mariusz Kaczmarczyk wywołał eksplozję radości wśród kibiców Lechii Zielonej Góra, zdobywając kolejną bramkę w 53. minucie pojedynku. W 58. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Rafala Ostrowskiego, zawodnika Lechii Zielonej Góra.

Po chwili trener Lechii Zielonej Góra postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Viniciusa Venerandę. Na boisko wszedł Artur Malecki, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 71. minucie sędzia przyznał żółtą kartkę Arturowi Maleckiemu z drużyny Lechii Zielonej Góra. W 72. minucie Mateusz Letkiewicz został zmieniony przez Filipa Kukulę, co miało wzmocnić zespół Miedzi II Legnica. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mateusza Zientarskiego na Lukasza Mackowiaka.

Na 13 minut przed zakończeniem meczu drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Artur Malecki z zespołu Lechii Zielonej Góra i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 71. minucie. W 85. minucie w drużynie Lechii Zielonej Góra doszło do zmiany. Krzysztof Staskiewicz wszedł za Przemysława Mycana. W doliczonej pierwszej minucie pojedynku żółtą kartkę dostał Mateusz Surożyński, zawodnik Lechii Zielonej Góra.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-1.

Zespół Lechii Zielonej Góra zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał trzy celne strzały.

Sędzia pokazał cztery żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom Lechii Zielonej Góra, a zawodnikom Miedzi II Legnica przyznał dwie żółte.

Zespół Lechii Zielonej Góra w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Miedzi II Legnica wymieniła dwóch graczy.