Lechia Zielona Góra - Chrobry II Głogów 2-1 (1-0). 3. kolejka III Ligi - Grupa III

17 sierpnia na Stadionie Mosir Zielona Góra odbyło się starcie 3. kolejki III Ligi - Grupa III pomiędzy drużynami Lechii Zielonej Góra i Chrobry II Głogów. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Lechii Zielonej Góra 2-1.

17 sierpnia  na Stadionie Mosir Zielona Góra odbyło się starcie  3. kolejki  III Ligi - Grupa III pomiędzy drużynami Lechii Zielonej Góra  i Chrobry II Głogów. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Lechii Zielonej Góra 2-1.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem jedenastki Lechii Zielonej Góra.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Rafal Ostrowski wywołał eksplozję radości wśród kibiców Lechii Zielonej Góra, strzelając gola w 16. minucie meczu.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Lechii Zielonej Góra.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Lechii Zielonej Góra w 53. minucie spotkania, gdy Przemysław Mycan zdobył drugą bramkę. W 57. minucie za Tomasza Wojciechowskiego wszedł Bartosz Matysiak.

Między 57. a 80. minutą, boisko opuścili piłkarze Lechii Zielonej Góra: Rafał Dzidek, Jakub Babij, Sebastian Górski, Mateusz Surożyński, Mateusz Surożyński, na ich miejsce weszli: Mateusz Zientarski, Volodymyr Shved, Konrad Sitko, Krzysztof Staskiewicz, Kornel Wieczorek. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Maksyma Iwanowicza, Toshii Inoue, Miłosza Jandziaka, Miłosza Jandziaka zajęli: Maciej Maćkowiak, Szymon Bartlewicz, Marcel Jaszczyk, Tymon Krawiec. Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Jakubowi Babijowi z Lechii Zielonej Góra. Była to 66. minuta pojedynku.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W 86. minucie wynik na 3-0 podwyższył Volodymyr Shved.

Sędzia nie ukarał zawodników Chrobry II Głogów żadną kartką, natomiast piłkarzom Lechii Zielonej Góra przyznał jedną żółtą.

Oba zespoły dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.