Gwarek Tarnowskie Góry - Lechia Zielona Góra 0-1 (0-0). 2. kolejka III Ligi - Grupa III

W starciu 2. kolejki III Ligi - Grupa III, które rozegrane zostało 13 sierpnia, zespół Gw. Tarnowskiego Góry przegrał z Lechią Zieloną Góra 0-1 (0-0). Spotkanie odbyło się na Stadionie TS Gwarek Tarnowskie Góry.

W  starciu 2. kolejki  III Ligi - Grupa III, które rozegrane zostało 13 sierpnia, zespół Gw. Tarnowskiego Góry przegrał  z Lechią Zieloną Góra  0-1 (0-0). Spotkanie odbyło się na Stadionie TS Gwarek Tarnowskie Góry.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na osiem meczów zespół Gw. Tarnowskiego Góry wygrał jeden raz, ale więcej przegrywał, bo aż trzy razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Mateusz Urbanski z Gw. Tarnowskiego Góry. Była to 18. minuta starcia.

W 56. minucie za Lukasza Mackowiaka wszedł Kornel Wieczorek. W 60. minucie boisko opuścili piłkarze Gw. Tarnowskiego Góry: Patryk Wiszniowski, Michał Rakowiecki, a na ich miejsce weszli Jakub Siga, Mateusz Urbanski.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Gw. Tarnowskie Góry: Kacprowi Będzieszakowi w 62. i Maciejowi Borycce w 64. minucie.

Bramkarz Gw. Tarnowskiego Góry wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w spotkaniu aż osiem razy, ale nie zachował czystego konta. W 71. minucie wynik ustalił Kacper Zając.

Między 75. a 90. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Gw. Tarnowskiego Góry oraz dwie drużynie przeciwnej. W 75. minucie Rafał Dzidek został zmieniony przez Volodymyra Shveda, a za Mateusza Surożyńskiego wszedł na boisko Krzysztof Staskiewicz, co miało wzmocnić jedenastkę Lechii Zielonej Góra. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Szymona Przystalskiego na Sebastiana Paczkę oraz Blazeja Czubana na Mateusza Bednorza.

Drużyna Lechii Zielonej Góra była w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy Gw. Tarnowskiego Góry obejrzeli w meczu pięć żółtych kartek, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Zespół Gw. Tarnowskiego Góry w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast jedenastka Lechii Zielonej Góra w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.