Górnik II Zabrze - Stal Brzeg 2-2 (1-0). 2. kolejka III Ligi - Grupa III

14 sierpnia na Stadionie Mosir Sparta Zabrze odbyło się spotkanie 2. kolejki III Ligi - Grupa III pomiędzy drużynami Górnika II Zabrze i Stal Brzeg. Mecz zakończył się remisem 2-2.

14 sierpnia  na Stadionie Mosir Sparta Zabrze odbyło się spotkanie  2. kolejki  III Ligi - Grupa III pomiędzy drużynami Górnika II Zabrze  i Stal Brzeg. Mecz zakończył się remisem 2-2.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 starć drużyna Stal Brzeg wygrała pięć razy i tyle samo razy przegrywała. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W ósmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania żółtą kartkę dostał Dariusz Stalmach, zawodnik Górnika II Zabrze.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Górnika II Zabrze w 40. minucie spotkania, gdy Marcin Wodecki strzelił pierwszego gola. W 45. minucie Nikodem Siudak zastąpił Maksymiliana Podgórskiego.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Górnika II Zabrze.

Drużyna Stal Brzeg nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 53. minucie na listę strzelców wpisał się Michał Sypek.

W 63. minucie Krzysztof Kubica został zmieniony przez Wiktora Skałę, a za Dariusza Stalmacha wszedł na boisko Daniel Ściślak, co miało wzmocnić zespół Górnika II Zabrze. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jakuba Kowalskiego na Macieja Matusika oraz Damiana Celucha na Kamila Ograbka.

Dominik Bronisławski wywołał eksplozję radości wśród kibiców Stal Brzeg, zdobywając kolejną bramkę w 67. minucie spotkania. Między 70. a 85. minutą, boisko opuścili piłkarze Górnika II Zabrze: Patryk Pytlewski, Krzysztof Kolanko, Alan Lubaski, na ich miejsce weszli: Michał Rostkowski, Kacper Joachim, Jan Ciućka. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Michała Sypka, Michała Kuriaty zajęli: Marcin Niemczyk, Michał Szymczyk.

Na siedem minut przed zakończeniem meczu sędzia przyznał żółtą kartkę Janowi Ciućce z Górnika II Zabrze.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Górnika II Zabrze przyniosły efekt bramkowy. W 89. minucie Marcin Wodecki po raz drugi trafił do bramki zmieniając wynik na 2-2.

W doliczonym czasie gry czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Amin Stitou ze Stal Brzeg i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten zawodnik w 90. minucie. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-2.

Przewaga drużyny Górnika II Zabrze w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespołowi nie udało się wygrać meczu.

Obie drużyny wymieniły po pięciu zawodników.