Górnik II Zabrze - Stal Brzeg 1-2 (1-0). 30. kolejka III Ligi - Grupa III

22 maja na Stadionie Mosir Sparta Zabrze odbyło się starcie 30. kolejki III Ligi - Grupa III pomiędzy drużynami Górnika II Zabrze i Stal Brzeg. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Stal Brzeg 2-1.

22 maja  na Stadionie Mosir Sparta Zabrze odbyło się starcie  30. kolejki  III Ligi - Grupa III pomiędzy drużynami Górnika II Zabrze  i Stal Brzeg. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Stal Brzeg 2-1.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 meczów jedenastka Stal Brzeg wygrała pięć razy i tyle samo razy przegrywała. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między trzecią a 36. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Górnika II Zabrze i jedną drużynie przeciwnej.

W 45. minucie za Michała Rostkowskiego wszedł Daniel Liszka.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Górnika II Zabrze w 45. minucie spotkania, gdy Alan Lubaski zdobył pierwszą bramkę. W tej samej minucie w drużynie Górnika II Zabrze doszło do zmiany. Jakub Kotko wszedł za Mateusza Ziółkowskiego.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Górnika II Zabrze.

W 56. minucie kartkę dostał Mateusz Kulanek z drużyny Górnika II Zabrze.

Jedenastka Stal Brzeg nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Marcin Wdowiak.

W 67. minucie Michał Kuriata został zmieniony przez Maksymiliana Podgórskiego, a za Damiana Celucha wszedł na boisko Mateusz Dychus, co miało wzmocnić zespół Stal Brzeg. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marcina Wodeckiego na Wiktora Skałę oraz Adriana Dziedzica na Jakuba Okaja.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Stal Brzeg przyniosły efekt bramkowy. W 89. minucie wynik ustalił Dominik Bronisławski.

W pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku boisko opuścili zawodnicy Stal Brzeg: Patryk Nowakowski, Karol Danielik, a na ich miejsce weszli Maciej Matusik, Maciej Matusik. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-2.

Piłkarze Górnika II Zabrze otrzymali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Obie jedenastki wymieniły po czterech zawodników.