Foto-Higiena Gać - Ślęza Wrocław 1-5 (0-2). 30. kolejka III Ligi - Grupa III

21 maja na Stadionie Foto-Higiena Gać odbyło się spotkanie 30. kolejki III Ligi - Grupa III pomiędzy drużynami Foto-Higieny Gać i Ślęzy Wrocław. Starcie zakończyło się zwycięstwem Ślęzy Wrocław 5-1.

21 maja  na Stadionie Foto-Higiena Gać odbyło się spotkanie  30. kolejki  III Ligi - Grupa III pomiędzy drużynami Foto-Higieny Gać  i Ślęzy Wrocław. Starcie zakończyło się zwycięstwem Ślęzy Wrocław 5-1.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 14 meczów jedenastka Foto-Higieny Gać wygrała jeden raz, ale więcej przegrywała, bo aż 10 razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to zawodnicy Ślęzy Wrocław otworzyli wynik. W 13. minucie bramkę zdobył Maksymilian Trepczyński.

Drużyna Foto-Higieny Gać ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Ślęzy Wrocław, strzelając kolejnego gola. W 26. minucie na listę strzelców wpisał się Joao Passoni.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Ślęzy Wrocław w 51. minucie spotkania, gdy Michał Hawryło zdobył trzecią bramkę.

Robert Pisarczuk wywołał eksplozję radości wśród kibiców Ślęzy Wrocław, strzelając kolejnego gola w 54. minucie pojedynku. W 60. minucie za Ilyę Radkevicha wszedł Jakub Telatyński.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Bramkę na 0-5 w 70. minucie zdobył Alefe Santos.

W tej samej minucie Joao Passoni został zmieniony przez Dominika Krukowskiego, co miało wzmocnić jedenastkę Ślęzy Wrocław. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kacpra Strzeleckiego na Jakuba Jarzębowskiego oraz Kacpra Strzeleckiego na Marcina Szemisa.

Zawodnicy Foto-Higieny Gać szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. Na 12 minut przed zakończeniem meczu wynik ustalił Jakub Telatyński.

W 80. minucie Michał Skowron został zmieniony przez Piotra Danielaka, co miało wzmocnić zespół Foto-Higieny Gać. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Michała Hawryłę na Mateusza Kluzka. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-5.

Drużyna Ślęzy Wrocław zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała pięć celnych strzałów.

Obie drużyny grały czysto, więc arbiter nie musiał pokazywać żadnych kartek.

Oba zespoły wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.