Bytomski Sport Polonia Bytom - MKS Kluczbork 1-1 (1-0). 30. kolejka III Ligi - Grupa III

W pojedynku 30. kolejki III Ligi - Grupa III, który rozegrany został 21 maja, drużyna BS Polonia Bytom zremisowała z MKS-em Kluczbork 1-1 (1-0). Spotkanie odbyło się na Stadionie im. Edwarda Szymkowiaka.

W  pojedynku 30. kolejki  III Ligi - Grupa III, który rozegrany został 21 maja, drużyna BS Polonia Bytom zremisowała  z MKS-em Kluczbork  1-1 (1-0). Spotkanie odbyło się na Stadionie im. Edwarda Szymkowiaka.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Jedenastka BS Polonia Bytom wygrała aż trzy razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko raz.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę dostał Dominik Konieczny, piłkarz BS Polonia Bytom.

Michał Nagrodzki wywołał eksplozję radości wśród kibiców BS Polonia Bytom, zdobywając bramkę w 45. minucie meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny BS Polonia Bytom.

W 55. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik BS Polonia Bytom Dominik Konieczny. W 64. minucie Dominik Konieczny został zmieniony przez Jacka Wuwera.

W tej samej minucie Dominik Konieczny został zmieniony przez Michała Maja, a za Dominika Koniecznego wszedł na boisko Konrad Andrzejczak, co miało wzmocnić jedenastkę BS Polonia Bytom. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marcina Przybylskiego na Yevheniego Nemtinova. W 70. minucie w zespole BS Polonia Bytom doszło do zmiany. Arkadiusz Maj wszedł za Dawida Wolnego. Na kwadrans przed zakończeniem starcia w drużynie BS Polonia Bytom doszło do zmiany. Jakub Siwek wszedł za Michała Nagrodzkiego.

Trener MKS-u Kluczbork postanowił zagrać agresywniej. W 76. minucie zmienił pomocnika Lucjana Zielińskiego i na pole gry wprowadził napastnika Alana Jaworskiego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał Krzysztof Hałgas z drużyny BS Polonia Bytom. Była to 78. minuta meczu. W 86. minucie w jedenastce MKS-u Kluczbork doszło do zmiany. Kamil Nykiel wszedł za Tomasza Gajdę.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Arbiter nie ukarał zawodników MKS-u Kluczbork żadną kartką, natomiast piłkarzom BS Polonia Bytom pokazał dwie żółte.

Zespół BS Polonia Bytom w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast drużyna MKS-u Kluczbork w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.