Bytomski Sport Polonia Bytom - KS Warta Gorzów Wielkopolski 4-0 (3-0). 1. kolejka III Ligi - Grupa III

6 sierpnia na Stadionie im. Edwarda Szymkowiaka odbyło się spotkanie 1. kolejki III Ligi - Grupa III pomiędzy drużynami BS Polonia Bytom i Warty Gorzów. Mecz zakończył się zwycięstwem BS Polonia Bytom 4-0.

6 sierpnia  na Stadionie im. Edwarda Szymkowiaka odbyło się spotkanie  1. kolejki  III Ligi - Grupa III pomiędzy drużynami BS Polonia Bytom  i Warty Gorzów. Mecz zakończył się zwycięstwem BS Polonia Bytom 4-0.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Zespół BS Polonia Bytom wygrał aż cztery razy, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W trzeciej minucie na listę strzelców wpisał się Dawid Wolny.

W ósmej minucie sędzia ukarał żółtą kartką Szymona Zdzichowskiego z Warty Gorzów, a w 19. minucie Ruslana Zubkova z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników BS Polonia Bytom w 26. minucie spotkania, gdy Dawid Wolny strzelił drugiego gola.

Michal Bedronka wywołał eksplozję radości wśród kibiców BS Polonia Bytom, zdobywając kolejną bramkę w 30. minucie starcia. W ostatniej minucie pierwszej połowy w zespole Warty Gorzów doszło do zmiany. Daniel Czerwiński wszedł za Marcela Kasprzaka.

W 45. minucie Marcel Kasprzak zastąpił Brajana Burzynskiego. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 49. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Dominika Budzika z BS Polonia Bytom, a w 53. minucie Adriana Bielawskiego z drużyny przeciwnej. Między 55. a 79. minutą, boisko opuścili zawodnicy BS Polonia Bytom: Dominik Budzik, Dominik Budzik, Tomasz Gajda, Tomasz Gajda, Tomasz Gajda, na ich miejsce weszli: Dawid Krzemien, Konrad Andrzejczak, Orest Tkachuk, Filip Żagiel, Dominik Konieczny. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Piotra Majerczyka, Karola Gardzielewicza zajęli: Maciej Grudziński, Dawid Ufir.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry wynik na 4-0 podwyższył Filip Żagiel.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 4-0.

Sędzia w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom BS Polonia Bytom, a w drugiej dostali tyle samo. Zawodnicy Warty Gorzów obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Drużyna BS Polonia Bytom w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast jedenastka Warty Gorzów wymieniła czterech graczy.