Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Legia II Warszawa 2-1 (0-0). 33. kolejka III Ligi - Grupa I

W pojedynku 33. kolejki III Ligi - Grupa I, który rozegrany został 22 maja, zespół Świt Nowego Dworu wygrał z Legią II Warszawa 2-1 (0-0). Mecz odbył się na Stadionie Miejskim w Nowym Dworze Mazowieckim w Nowym Dworze Mazowieckim.

W  pojedynku 33. kolejki  III Ligi - Grupa I, który rozegrany został 22 maja, zespół Świt Nowego Dworu wygrał  z Legią II Warszawa  2-1 (0-0). Mecz odbył się na Stadionie Miejskim w Nowym Dworze Mazowieckim w Nowym Dworze Mazowieckim.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 spotkań zespół Legii II Warszawa wygrał siedem razy i tyle samo razy przegrywał. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W 10. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Łukasza Sosnowskiego ze Świt Nowego Dworu, a w 28. minucie Karola Nojszewskiego z drużyny przeciwnej.

Drugą połowę jedenastka Świt Nowego Dworu rozpoczęła w zmienionym składzie, za Filipa Kowalczyka, Marcela Niesłuchowskiego weszli Yaroslav Yampol, Yevhen Radionov. Także drużyna Legii II Warszawa wyszła w zmienionym składzie, za Kacpra Skwierczyńskiego wszedł Jakub Czajkowski. Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu sędzia pokazał kartkę Patrykowi Konikowi z drużyny Legii II Warszawa.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Legii II Warszawa w 50. minucie spotkania, gdy Dawid Dzięgielewski zdobył pierwszą bramkę. W 56. minucie kartką został ukarany Dawid Dzięgielewski, zawodnik Legii II Warszawa.

W 60. minucie Dawid Dzięgielewski został zmieniony przez Arkadiusza Ciacha. W 63. minucie boisko opuścili zawodnicy Świt Nowego Dworu: Szymon Kuźma, Jerzy Munik, a na ich miejsce weszli Łukasz Sosnowski, Damian Ślesicki. W 69. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Nikodema Niskiego z Legii II Warszawa, a w 73. minucie Patryka Cieślaka z drużyny przeciwnej.

Niestety w 82. minucie meczu Albert Posiadała bramkarz Świt Nowego Dworu z powodu kontuzji musiał opuścić boisko. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Marcelego Wasilkę - rezerwowego bramkarza zespołu. Na cztery minuty przed zakończeniem spotkania arbiter przyznał kartkę Janowi Nawotczyńskiemu z Świt Nowego Dworu.

Piłkarze Świt Nowego Dworu w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 90. minucie Yaroslav Yampol ponownie zdobył bramkę zmieniając wynik na 2-1.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W tej samej minucie Yaroslav Yampol dał prowadzenie swojej jedenastce.

W tej samej minucie w drużynie Legii II Warszawa doszło do zmiany. Kacper Gościniarek wszedł za Wiktora Kamińskiego. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-1.

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Legii II Warszawa w pierwszej połowie, natomiast w drugiej trzy. Piłkarze drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dwie.

Jedenastka Świt Nowego Dworu w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół Legii II Warszawa w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.