Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Lechia Tomaszów Mazowiecki 2-0 (1-0). 1. kolejka III Ligi - Grupa I

6 sierpnia na Stadionie Miejskim w Nowym Dworze Mazowieckim w Nowym Dworze Mazowieckim odbył się mecz 1. kolejki III Ligi - Grupa I pomiędzy drużynami Świt Nowego Dworu i Lechii Tomaszów Maz. Starcie zakończyło się zwycięstwem Świt Nowego Dworu 2-0.

6 sierpnia  na Stadionie Miejskim w Nowym Dworze Mazowieckim w Nowym Dworze Mazowieckim odbył się mecz  1. kolejki  III Ligi - Grupa I pomiędzy drużynami Świt Nowego Dworu  i Lechii Tomaszów Maz. Starcie zakończyło się zwycięstwem Świt Nowego Dworu 2-0.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 spotkań drużyna Lechii Tomaszów Maz. wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo siedem razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Od pierwszych minut zespół Świt Nowego Dworu zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Lechii Tomaszów Maz. była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Świt Nowego Dworu w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 41. minucie Arkadiusz Ciach dał prowadzenie swojej drużynie.

W 42. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Piotra Basiuka ze Świt Nowego Dworu, a w 44. minucie Artura Amrozinskiego z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Świt Nowego Dworu.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem w jedenastce Świt Nowego Dworu doszło do zmiany. Jan Nawotczyński wszedł za Piotra Basiuka. W tej samej minucie trener Świt Nowego Dworu postanowił wzmocnić linię pomocy i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Piotra Basiuka. Na boisko wszedł Szymon Kuźma, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 73. minucie Marcel Myszka został zastąpiony przez Mateusza Kosylaka. W 75. minucie Arkadiusz Ciach został zmieniony przez Yevhena Radionova, co miało wzmocnić drużynę Świt Nowego Dworu. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Dominika Pecynę na Bartłomieja Cieślika w 87. minucie. W 85. minucie arbiter pokazał kartkę Łukaszowi Sosnowskiemu, piłkarzowi Świt Nowego Dworu.

Yevhen Radionov wywołał eksplozję radości wśród kibiców Świt Nowego Dworu, zdobywając kolejną bramkę w 88. minucie spotkania. W samej końcówce starcia w zespole Świt Nowego Dworu doszło do zmiany. Kacper Roguski wszedł za Jacka Tkaczyka.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał kartkę Jakubowi Zborowskiemu z Świt Nowego Dworu. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Jedenastka Świt Nowego Dworu zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała dwa celne strzały. Wyjątkowa nieporadność napastników Lechii Tomaszów Maz. była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

Arbiter przyznał trzy żółte kartki zawodnikom Świt Nowego Dworu, a piłkarzom Lechii Tomaszów Maz. pokazał jedną.

Zespół Świt Nowego Dworu w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast jedenastka Lechii Tomaszów Maz. w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.