SAS Unia Skierniewice - KS Pelikan Łowicz 1-3 (1-2). 33. kolejka III Ligi - Grupa I

W spotkaniu 33. kolejki III Ligi - Grupa I, które rozegrane zostało 22 maja, zespół Unii Skierniewice przegrał z Pelikan Łowicz 1-3 (1-2). Mecz odbył się na Stadionie Miejskim w Skierniewicach.

W  spotkaniu 33. kolejki  III Ligi - Grupa I, które rozegrane zostało 22 maja, zespół Unii Skierniewice przegrał  z Pelikan Łowicz  1-3 (1-2). Mecz odbył się na Stadionie Miejskim w Skierniewicach.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Zespół Unii Skierniewice wygrał aż pięć razy, a przegrał tylko raz.

Od pierwszych minut zespół Pelikan Łowicz zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Unii Skierniewice była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Artur Stawikowski wywołał eksplozję radości wśród kibiców Pelikan Łowicz, zdobywając bramkę w 31. minucie starcia.

Zawodnicy Unii Skierniewice szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 40. minucie bramkę wyrównującą zdobył Bartosz Broniarek.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Pelikan Łowicz przyniosły efekt bramkowy. Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Jakub Pawlicki.

W 48. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Patryka Pomianowskiego z Pelikan Łowicz, a w 52. minucie Konrada Niedzielskiego z drużyny przeciwnej. W 64. minucie Ignacy Ogłoziński został zmieniony przez Miłosza Nowaka.

W tej samej minucie w drużynie Unii Skierniewice doszło do zmiany. Paweł Gierach wszedł za Ignacego Ogłozińskiego. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Unia Skierniewice: Maksymilianowi Kosiorowi w 67. i Kamilowi Sabille w 69. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Pelikan Łowicz w 76. minucie spotkania, gdy Jakub Garnysz strzelił trzeciego gola. Po chwili trener Pelikan Łowicz postanowił bronić wyniku. W 78. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Jakuba Garnysza wszedł Robert Ziółkowski, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Pelikan Łowicz utrzymać prowadzenie.

W 80. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Arturowi Stawikowskiemu z zespołu Pelikan Łowicz. W doliczonej pierwszej minucie pojedynku drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Artur Stawikowski z zespołu Pelikan Łowicz i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 80. minucie. W doliczonej szóstej minucie starcia żółtą kartką został ukarany Bartosz Broniarek, piłkarz Unii Skierniewice.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-3.

Drużyna Pelikan Łowicz zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała sześć celnych strzałów.

Zawodnicy Pelikan Łowicz otrzymali w meczu dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy cztery żółte.

Drużyna Unii Skierniewice w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Pelikan Łowicz w drugiej połowie dokonał czterech zmian.