RKP Broń 1926 Radom - OKS Sokół Ostróda 3-1 (1-1). 1. kolejka III Ligi - Grupa I

6 sierpnia na Stadionie Lekkoatletyczno-Piłkarski im. Marszałka Józefa Piłsudskiego odbyło się spotkanie 1. kolejki III Ligi - Grupa I pomiędzy drużynami Broń Radomia i Sokoła Ostróda. Starcie zakończyło się zwycięstwem Broń Radomia 3-1.

6 sierpnia  na Stadionie Lekkoatletyczno-Piłkarski im. Marszałka Józefa Piłsudskiego odbyło się spotkanie  1. kolejki  III Ligi - Grupa I pomiędzy drużynami Broń Radomia  i Sokoła Ostróda. Starcie zakończyło się zwycięstwem Broń Radomia 3-1.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna Sokoła Ostróda wygrała aż trzy razy, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Broń Radomia w 13. minucie spotkania, gdy Michał Kielak strzelił pierwszego gola.

W 19. minucie sędzia przyznał kartkę Mateuszowi Musinskiemu z Sokoła Ostróda. W 25. minucie Jakub Mysiorski został zastąpiony przez Szymona Szałkowskiego.

Zawodnicy Sokoła Ostróda odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Kamil Skok.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

W pierwszych minutach drugiej połowy w zespole Sokoła Ostróda doszło do zmiany. Jakub Kopacz wszedł za Mateusza Musinskiego. W 64. minucie kartkę dostał Tomasz Porębski, piłkarz Sokoła Ostróda.

Zawodnicy Broń Radomia odpowiedzieli strzeleniem gola. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy Michał Kielak ponownie pokonał bramkarza zmieniając wynik na 2-1.

W 67. minucie w drużynie Broń Radomia doszło do zmiany. Piotr Goljasz wszedł za Bartlomieja Nowaka. W tej samej minucie trener Broń Radomia postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za napastnika Bartlomieja Nowaka wszedł Hubert Derlatka, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Broń Radomia utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę zespołowi Broń Radomia udało się strzelić gola i wygrać. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartką został ukarany Maksim Kventsar, piłkarz Sokoła Ostróda.

Drużyna Sokoła Ostróda ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Broń Radomia, zdobywając kolejną bramkę. W 70. minucie wynik ustalił Sebastian Kobiera.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Broń Radom: Tomaszowi Bartosiakowi w 75. i Dmytrowi Prikhnie w 79. minucie. Między 82. a 86. minutą, boisko opuścili piłkarze Broń Radomia: Tomasz Bartosiak, Michał Kielak, Michał Kielak, na ich miejsce weszli: Kajetan Jendryczko, Adrian Grudzień, Jakub Mydłowiecki. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jakuba Banula, Jakuba Banula zajęli: Radoslaw Mroz, Bartosz Pawluczuk. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-1.

Zespół Broń Radomia zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał trzy celne strzały.

Zawodnicy Broń Radomia obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.

Drużyna Broń Radomia w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół Sokoła Ostróda dokonał czterech zmian.