RKP Broń 1926 Radom - KS Błonianka Błonie 0-1 (0-0). 34. kolejka III Ligi - Grupa I

27 maja na Stadionie Lekkoatletyczno-Piłkarski im. Marszałka Józefa Piłsudskiego odbyło się spotkanie 34. kolejki III Ligi - Grupa I pomiędzy drużynami Broń Radomia i Błonianki Błonie. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Błonianki Błonie 1-0.

27 maja  na Stadionie Lekkoatletyczno-Piłkarski im. Marszałka Józefa Piłsudskiego odbyło się spotkanie  34. kolejki  III Ligi - Grupa I pomiędzy drużynami Broń Radomia  i Błonianki Błonie. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Błonianki Błonie 1-0.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Jedenastka Broń Radomia wygrała aż pięć razy, a przegrała tylko trzy.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Igorowi Kosmickiemu z drużyny Broń Radomia. Była to 41. minuta meczu.

Jedyną bramkę meczu zdobył Maksymilian Korczak dla zespołu Błonianki Błonie. Bramka padła w tej samej minucie. W 72. minucie za Pawela Jablonskiego wszedł Piotr Ćwik.

Między 72. a 87. minutą, boisko opuścili zawodnicy Broń Radomia: Tomasz Bartosiak, Patryk Poręba, Maciej Kolasa, na ich miejsce weszli: Piotr Goljasz, Dominik Smykowski, Jakub Zborowski. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Maksymiliana Korczaka, Yudaiego Miyamota, Marcina Szymczaka zajęli: Jan Krawczyk, Mateusz Michalski, Konrad Kargul-Grobla.

Godna podkreślania była świetna praca bramkarza Błonianki Błonie. Jego postawa na przedpolu uratowała zespół przed porażką. Taki mecz nie zdarza się często. Zachował czyste konto, a rywale oddali aż 10 celnych strzałów.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie ukarał piłkarzy Błonianki Błonie żadną kartką, natomiast zawodnikom Broń Radomia przyznał jedną żółtą.

Jedenastka Broń Radomia w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Błonianki Błonie w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.