OKS Sokół Ostróda - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2-3 (0-3). 2. kolejka III Ligi - Grupa I

12 sierpnia na Stadionie Miejskim w Ostrodzie odbył się pojedynek 2. kolejki III Ligi - Grupa I pomiędzy drużynami Sokoła Ostróda i Świt Nowego Dworu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Świt Nowego Dworu 3-2.

12 sierpnia  na Stadionie Miejskim w Ostrodzie odbył się pojedynek  2. kolejki  III Ligi - Grupa I pomiędzy drużynami Sokoła Ostróda  i Świt Nowego Dworu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Świt Nowego Dworu 3-2.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Jedenastka Sokoła Ostróda wygrała aż pięć razy, a przegrała tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Świt Nowego Dworu nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W dziewiątej minucie Łukasz Sosnowski dał prowadzenie swojej drużynie z rzutu karnego.

W 20. minucie kartkę dostał Michał Kiełtyka, zawodnik Sokoła Ostróda.

Jedenastka Sokoła Ostróda ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Świt Nowego Dworu, strzelając kolejnego gola. W 21. minucie wynik na 0-2 podwyższył Kamil Wiśniewski.

W 25. minucie arbiter pokazał kartkę Mateuszowi Musinskiemu, piłkarzowi Sokoła Ostróda.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 36. minucie na listę strzelców wpisał się Jan Nawotczyński.

W ostatniej minucie pierwszej połowy sędzia przyznał kartkę Łukaszowi Sosnowskiemu z zespołu Świt Nowego Dworu.

Na drugą połowę drużyna Sokoła Ostróda wyszła w zmienionym składzie, za Tomasza Porębskiego, Szymona Szałkowskiego weszli Jakub Kopacz, Jakub Mysiorski. W 58. minucie arbiter pokazał kartkę Piotrowi Basiukowi z Świt Nowego Dworu.

W 66. minucie Piotr Basiuk został zmieniony przez Yaroslava Yampola.

Bramkarz Świt Nowego Dworu wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w meczu pięć razy, ale nie zachował czystego konta. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy pierwszą bramkę dla jedenastki Sokoła Ostróda zdobył Łukasz Święty.

W 73. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Mateusza Furmana z Sokoła Ostróda, a w 88. minucie Michała Kota z drużyny przeciwnej.

Dawid Kasprzyk wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sokoła Ostróda, strzelając kolejnego gola w 90. minucie pojedynku. Zespołowi Sokoła Ostróda zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Świt Nowego Dworu.

Arbiter przyznał dwie żółte kartki zawodnikom Sokoła Ostróda w pierwszej połowie, natomiast w drugiej jedną. Piłkarze drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dwie.

Drużyna Sokoła Ostróda w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Świt Nowego Dworu w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.