MKS Polonia Warszawa - RKP Broń 1926 Radom 3-0 (2-0). 33. kolejka III Ligi - Grupa I

21 maja na Stadionie Polonii Warszawa odbyło się starcie 33. kolejki III Ligi - Grupa I pomiędzy drużynami Polonii Warszawa i Broń Radomia. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Polonii Warszawa 3-0.

21 maja  na Stadionie Polonii Warszawa odbyło się starcie  33. kolejki  III Ligi - Grupa I pomiędzy drużynami Polonii Warszawa  i Broń Radomia. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Polonii Warszawa 3-0.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 pojedynków jedenastka Broń Radomia wygrała cztery razy i tyle samo razy przegrywała. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 11. minucie Matheus Diaz zastąpił Damiana Machajka.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Filip Arak z Polonii Warszawa. Była to 20. minuta pojedynku.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Polonii Warszawa w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy bramkę zdobył Szymon Lewicki.

Zespół Broń Radomia ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Polonii Warszawa, zdobywając kolejną bramkę. W 45. minucie na listę strzelców wpisał się Marcin Kluska.

W tej samej minucie w drużynie Polonii Warszawa doszło do zmiany. Eryk Mikołajewski wszedł za Filipa Araka.

Między 47. a 66. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Broń Radomia i jedną drużynie przeciwnej. W 65. minucie Damian Mosiejko został zmieniony przez Łukasza Piątka, a za Damiana Mosiejkę wszedł na boisko Marcin Pieńkowski, co miało wzmocnić zespół Polonii Warszawa. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Carlosa Ramireza na Piotra Goljasza oraz Carlosa Ramireza na Tomasza Bartosiaka.

W 74. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Szymon Lewicki z Polonii Warszawa. Na kwadrans przed zakończeniem meczu w jedenastce Polonii Warszawa doszło do zmiany. Krystian Pieczara wszedł za Szymona Lewickiego.

Chwilę później trener Polonii Warszawa postanowił bronić wyniku. W 77. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Marcina Kluskę wszedł Rafał Parobczyk, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Polonii Warszawa utrzymać prowadzenie. W 80. minucie w jedenastce Broń Radomia doszło do zmiany. Jakub Zborowski wszedł za Macieja Kolasę. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-0.

To był klasyczny mecz do jednej bramki. Wyjątkowa nieporadność napastników Broń Radomia była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

Piłkarze Polonii Warszawa obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.

Zespół Polonii Warszawa wymienił pięciu zawodników. Natomiast jedenastka Broń Radomia dokonała czterech zmian.