ŁKS II Łódź - SAS Unia Skierniewice 3-2 (3-1). 34. kolejka III Ligi - Grupa I

W spotkaniu 34. kolejki III Ligi - Grupa I, które rozegrane zostało 28 maja, drużyna ŁKS-u II Łódź wygrała z Unią Skierniewice 3-2 (3-1). Pojedynek odbył się na Ośrodek Treningowy ŁKS Łódź (Minerska).

W  spotkaniu 34. kolejki  III Ligi - Grupa I, które rozegrane zostało 28 maja, drużyna ŁKS-u II Łódź wygrała  z Unią Skierniewice  3-2 (3-1). Pojedynek odbył się na Ośrodek Treningowy ŁKS Łódź (Minerska).

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół ŁKS-u II Łódź wygrał jeden raz, zremisował raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu drużyna ŁKS-u II Łódź trafiła do bramki rywala. W trzeciej minucie bramkę zdobył Damian Nowacki.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy ŁKS-u II Łódź w 12. minucie spotkania, gdy Michał Karlikowski strzelił drugiego gola.

Rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Po kwadransie gry na listę strzelców wpisał się Mikołaj Lipień.

Zawodnicy Unii Skierniewice odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 32. minucie pierwszego gola dla piłkarzy Unii Skierniewice strzelił Kamil Sabiłło.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Mikołajowi Lipieniowi z drużyny ŁKS-u II Łódź. Była to 44. minuta starcia. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem kartkę dostał Jakub Jasiński z Unii Skierniewice. W 64. minucie Mikołaj Lipień został zastąpiony przez Łukasza Dynela.

W 66. minucie sędzia ukarał kartką Oskara Szczodrego, zawodnika Unii Skierniewice.

Paweł Gierach wywołał eksplozję radości wśród kibiców Unii Skierniewice, zdobywając kolejną bramkę w 79. minucie meczu. W 83. minucie Damian Pryc został zmieniony przez Konrada Niedzielskiego, co miało wzmocnić zespół Unii Skierniewice. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Michała Karlikowskiego na Jędrzeja Zająca.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w doliczonym czasie gry, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom drużyny ŁKS-u II Łódź: Łukaszowi Dynelowi i Dariuszowi Gmosińskiemu. Zespołowi Unii Skierniewice zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki ŁKS-u II Łódź.

Zespół ŁKS-u II Łódź zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał 14 celnych strzałów.

Sędzia przyznał trzy żółte kartki piłkarzom ŁKS-u II Łódź, natomiast zawodnikom Unii Skierniewice pokazał dwie.

Jedenastka ŁKS-u II Łódź w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół Unii Skierniewice w drugiej połowie dokonał jednej zmiany.