Legionovia Legionowo - ZKS Olimpia Zambrów 1-2 (0-1). 2. kolejka III Ligi - Grupa I

W starciu 2. kolejki III Ligi - Grupa I, które rozegrane zostało 13 sierpnia, drużyna Legionovii Legionowo przegrała z Olimpią Zambrów 1-2 (0-1). Spotkanie odbyło się na Stadionie Miejskim w Legionowie im. ks. płk. Jana Mrugacza.

W  starciu 2. kolejki  III Ligi - Grupa I, które rozegrane zostało 13 sierpnia, drużyna Legionovii Legionowo przegrała  z Olimpią Zambrów  1-2 (0-1). Spotkanie odbyło się na Stadionie Miejskim w Legionowie im. ks. płk. Jana Mrugacza.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Zespół Legionovii Legionowo wygrał aż osiem razy, a przegrał tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Olimpii Zambrów w 33. minucie spotkania, gdy Marcel Bykowski zdobył pierwszą bramkę.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Olimpii Zambrów.

W 47. minucie za Jakuba Jakimiuka wszedł Robert Tunkiewicz. W 55. minucie kartkę dostał Kacper Głowicki, piłkarz Olimpii Zambrów.

Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 62. minucie, w zespole Legionovii Legionowo za Kamila Kumocha wszedł Patryk Koziara, a w drużynie Olimpii Zambrów Kacper Głowicki zmienił Daniela Siemieniuka. Trener Legionovii Legionowo postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Kamila Kumocha i na pole gry wprowadził napastnika Konrada Zaklikę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Pomimo strzelenia gola nie udało się odwrócić losów meczu gdyż przeciwnicy także zdobyli bramkę. W 72. minucie kartkę dostał Sebastian Pociecha z Olimpii Zambrów.

W 75. minucie boisko opuścili piłkarze Legionovii Legionowo: Daniel Choroś, Artur Balicki, Marcin Bawolik, a na ich miejsce weszli Bartosz Mroczek, Bartosz Mroczek, Bartosz Mroczek.

Zespół Legionovii Legionowo ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Olimpii Zambrów, strzelając kolejnego gola. Na 12 minut przed zakończeniem meczu zmusił do kapitulacji bramkarza Kamil Zalewski.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 90. minucie, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Konradowi Zaklice i Patrykowi Malinowskiemu. Chwilę później trener Olimpii Zambrów postanowił bronić wyniku. W trzeciej minucie doliczonego czasu pojedynku postawił na defensywę. Za pomocnika Marcela Bykowskiego wszedł Jakub Ploszkiewicz, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Olimpii Zambrów utrzymać prowadzenie.

Zawodnicy Legionovii Legionowo odpowiedzieli zdobyciem bramki. W tej samej minucie wynik ustalił Bartosz Rymek.

W tej samej minucie w drużynie Olimpii Zambrów doszło do zmiany. Dawid Baraniecki wszedł za Marcela Bykowskiego. Dwie minuty później sędzia pokazał kartkę Rafałowi Parobczykowi z zespołu Olimpii Zambrów. Drużynie Legionovii Legionowo zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Olimpii Zambrów.

Piłkarze Legionovii Legionowo obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy cztery.

Drużyna Legionovii Legionowo w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół Olimpii Zambrów w drugiej połowie wymienił czterech graczy.