KS Warta Sieradz - KS Pelikan Łowicz 2-3 (0-2). 3. kolejka III Ligi - Grupa I

W starciu 3. kolejki III Ligi - Grupa I, które rozegrane zostało 17 sierpnia, zespół Warty Sieradz przegrał z Pelikan Łowicz 2-3 (0-2). Pojedynek odbył się na UNKNOWN-2870.

W  starciu 3. kolejki  III Ligi - Grupa I, które rozegrane zostało 17 sierpnia, zespół Warty Sieradz przegrał  z Pelikan Łowicz  2-3 (0-2). Pojedynek odbył się na UNKNOWN-2870.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na siedem spotkań drużyna Warty Sieradz wygrała jeden raz, ale więcej przegrywała, bo aż sześć razy. Żaden mecz nie zakończył się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w meczu obejrzał Piotr Mielczarek z Warty Sieradz. Była to 27. minuta pojedynku.

W tym czasie piłkarze Pelikan Łowicz nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. Po pół godzinie gry bramkę zdobył Szymon Sołtysiński.

Zespół Warty Sieradz ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Pelikan Łowicz, strzelając kolejnego gola. W 34. minucie wynik na 0-2 podwyższył Jakub Tabor.

W 42. minucie za Kacpra Sionkowskiego wszedł Jakub Król. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Warty Sieradz doszło do zmiany. Wojciech Pawlak wszedł za Wiktora Płanetę. Chwilę później trener Pelikan Łowicz postanowił bronić wyniku. W 69. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Kacpra Falkowskiego wszedł Kamil Łojszczyk, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Pelikan Łowicz utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę jedenastce Pelikan Łowicz udało się strzelić gola i wygrać.

W 70. minucie w zespole Pelikan Łowicz doszło do zmiany. Jakub Garnysz wszedł za Dawida Flaszkę.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Pelikan Łowicz w 71. minucie spotkania, gdy Kamil Łojszczyk zdobył trzecią bramkę. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Warty Sieradz doszło do zmiany. Kamil Pluta wszedł za Piotra Mielczarka.

Piłkarze Warty Sieradz szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 75. minucie na listę strzelców wpisał się Bartłomiej Kręcichwost.

W 82. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Pelikan Łowicz Eryk Wolinski. Jedenastce Warty Sieradz zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Pelikan Łowicz.

Sędzia nie ukarał zawodników Pelikan Łowicz żadną kartką, natomiast piłkarzom Warty Sieradz przyznał jedną żółtą.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników.