KS Warta Sieradz - Jagiellonia Białystok II 3-1 (1-1). 1. kolejka III Ligi - Grupa I

W spotkaniu 1. kolejki III Ligi - Grupa I, które rozegrane zostało 6 sierpnia, jedenastka Warty Sieradz wygrała z Jagiellonią II 3-1 (1-1). Mecz odbył się na UNKNOWN-2870.

W  spotkaniu 1. kolejki  III Ligi - Grupa I, które rozegrane zostało 6 sierpnia, jedenastka Warty Sieradz wygrała  z Jagiellonią II  3-1 (1-1). Mecz odbył się na UNKNOWN-2870.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem zespołu Warty Sieradz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W piątej minucie sędzia ukarał żółtą kartką Bartosza Bernatowicza z Jagiellonii II, a w ósmej minucie Cezarego Kępczyńskiego z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Jagiellonii II w dziewiątej minucie spotkania, gdy Bartosz Bernatowicz strzelił pierwszego gola.

Jedenastka Jagiellonii II niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 16 minut, drużyna Warty Sieradz doprowadziła do remisu. Gola strzelił Wiktor Płaneta. W 28. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Michała Lewandowskiego z Warty Sieradz, a w 43. minucie Jakuba Orpika z drużyny przeciwnej.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 67. minucie Maciej Twarowski został zastąpiony przez Michała Samborskiego.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Warty Sieradz przyniosły efekt bramkowy. W 68. minucie Wiktor Płaneta po raz drugi trafił do bramki zmieniając wynik na 2-1.

Między 73. a 78. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Jagiellonii II i jedną drużynie przeciwnej.

Jedenastka Jagiellonii II ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Warty Sieradz, zdobywając kolejną bramkę. Na pięć minut przed zakończeniem pojedynku wynik na 3-1 podwyższył Jakub Pawłowski.

W 86. minucie boisko opuścili piłkarze Warty Sieradz: Wojciech Pawlak, Jakub Piela, a na ich miejsce weszli Piotr Mielczarek, Kacper Sionkowski. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 90. minucie, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom drużyny Jagiellonii II: Miloszowi Kurzydlowskiemu i Sławomirowi Abramowiczowi. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-1.

Zawodnicy Warty Sieradz otrzymali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy siedem.

Zespół Warty Sieradz w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Jagiellonii II w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.