KS Ursus Warszawa - RKP Broń 1926 Radom 3-2 (1-0). 2. kolejka III Ligi - Grupa I

12 sierpnia na Stadionie RKS Ursus odbyło się starcie 2. kolejki III Ligi - Grupa I pomiędzy drużynami Ursusa Warszawa i Broń Radomia. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Ursusa Warszawa 3-2.

12 sierpnia  na Stadionie RKS Ursus odbyło się starcie  2. kolejki  III Ligi - Grupa I pomiędzy drużynami Ursusa Warszawa  i Broń Radomia. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Ursusa Warszawa 3-2.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 meczów jedenastka Broń Radomia wygrała sześć razy, ale więcej przegrywała, bo dziewięć razy. Żadne starcie nie zakończyło się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Maciejowi Prusinowskiemu z Ursusa Warszawa. Była to 27. minuta meczu.

Pod koniec pierwszej połowy to zawodnicy Ursusa Warszawa otworzyli wynik. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy bramkę zdobył Oskar Pyrzyna.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Ursusa Warszawa.

Na drugą połowę zespół Ursusa Warszawa wyszedł w zmienionym składzie, za Adama Osicę wszedł Stanisław Muniak. W 56. minucie Bartlomiej Nowak zastąpił Huberta Derlatkę.

W 65. minucie kartkę dostał Tomasz Bartosiak, piłkarz Broń Radomia.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Ursusa Warszawa w 66. minucie spotkania, gdy Patryk Kamiński zdobył z karnego drugą bramkę.

Piłkarze Broń Radomia szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Tomasz Bartosiak.

W 73. minucie Tomasz Bartosiak został zmieniony przez Piotra Goljasza, co miało wzmocnić jedenastkę Broń Radomia. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Filipa Dziełaka na Mateusza Muszyńskiego. W 77. minucie kartkę dostał Sebastian Krejer z zespołu Ursusa Warszawa. W 79. minucie Michał Kielak wyrównał wynik meczu z rzutu karnego.

Paweł Tarnowski wywołał eksplozję radości wśród kibiców Ursusa Warszawa, zdobywając kolejną bramkę w 80. minucie spotkania. W 88. minucie Oskar Pyrzyna został zmieniony przez Adriana Kozarzewskiego, co miało wzmocnić zespół Ursusa Warszawa. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Sebastiana Weremkę na Adriana Grudnia.

W doliczonym czasie gry sędzia pokazał kartkę Patrykowi Kamińskiemu, zawodnikowi Ursusa Warszawa. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-2.

Jedenastka Ursusa Warszawa zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 16 celnych strzałów.

Piłkarze Ursusa Warszawa obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.