KS Błonianka Błonie - Mamry Giżycko 3-1 (0-1). 33. kolejka III Ligi - Grupa I

21 maja na Stadionie Miejskim w Błoniu odbyło się starcie 33. kolejki III Ligi - Grupa I pomiędzy drużynami Błonianki Błonie i Mamrów Giżycko. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Błonianki Błonie 3-1.

21 maja  na Stadionie Miejskim w Błoniu odbyło się starcie  33. kolejki  III Ligi - Grupa I pomiędzy drużynami Błonianki Błonie  i Mamrów Giżycko. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Błonianki Błonie 3-1.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół Błonianki Błonie wygrał dwa razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Błonianka Błonie: Bartoszowi Skowronowi w 12. i Szymonowi Śmiecińskiemu w 23. minucie.

Nieoczekiwanie zawodnicy Mamrów Giżycko nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 36. minucie bramkę zdobył Mariusz Bucio.

W 45. minucie za Szymona Śmiecińskiego wszedł Pawel Jablonski. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Mamrów Giżycko.

Zespół Błonianki Błonie nie zraził się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 57. minucie Pawel Jablonski wyrównał wynik meczu.

Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Mamrów Giżycko doszło do zmiany. Fabio wszedł za Rafała Raińskiego.

Yudai Miyamoto wywołał eksplozję radości wśród kibiców Błonianki Błonie, strzelając kolejnego gola w 66. minucie pojedynku. W 68. minucie Maksymilian Korczak został zmieniony przez Piotra Ćwika, co miało wzmocnić jedenastkę Błonianki Błonie. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Krystiana Sadochę na Krystiana Wiszniewskiego oraz Krystiana Sadochę na Michała Świderskiego.

W 69. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Arkadiusza Niezgodę z Błonianki Błonie, a w 72. minucie Krystiana Sadochę z drużyny przeciwnej.

Drużyna Mamrów Giżycko ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Błonianki Błonie, zdobywając kolejną bramkę. W 79. minucie wynik ustalił Marcin Szymczak.

Na dziewięć minut przed zakończeniem spotkania arbiter przyznał kartkę Wojciechowi Kuriacie z Mamrów Giżycko. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-1.

Drużyna Błonianki Błonie zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała sześć celnych strzałów.

Sędzia pokazał trzy żółte kartki piłkarzom Błonianki Błonie, a zawodnikom Mamrów Giżycko przyznał dwie.

Drużyna Błonianki Błonie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół Mamrów Giżycko w drugiej połowie wymienił czterech graczy.