KS Błonianka Błonie - ŁKS II Łódź 1-0 (0-0). 2. kolejka III Ligi - Grupa I

13 sierpnia na Stadionie Miejskim w Błoniu odbył się mecz 2. kolejki III Ligi - Grupa I pomiędzy drużynami Błonianki Błonie i ŁKS-u II Łódź. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Błonianki Błonie 1-0.

13 sierpnia  na Stadionie Miejskim w Błoniu odbył się mecz  2. kolejki  III Ligi - Grupa I pomiędzy drużynami Błonianki Błonie  i ŁKS-u II Łódź. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Błonianki Błonie 1-0.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół Błonianki Błonie wygrał dwa razy, a przegrał tylko raz.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 17. a 45. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Błonianki Błonie i dwie drużynie przeciwnej.

Niedługo po przerwie jedynego gola meczu strzelił Rafał Włodarczyk dla zespołu Błonianki Błonie. Bramka padła w tej samej minucie. W 51. minucie żółtą kartką został ukarany Dawid Jarczak, zawodnik Błonianki Błonie.

W 56. minucie Ricardo Goncalves został zastąpiony przez Blazeja Radwanka. W tej samej minucie w drużynie ŁKS-u II Łódź doszło do zmiany. Adrian Czypicki wszedł za Ricarda Goncalvesa. W tej samej minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Damianowi Nowackiemu z zespołu ŁKS-u II Łódź.

Trener ŁKS-u II Łódź postanowił zagrać agresywniej. W 66. minucie zmienił pomocnika Jakuba Romanowicza i na pole gry wprowadził napastnika Jakuba Piotrowskiego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W tej samej minucie w drużynie ŁKS-u II Łódź doszło do zmiany. Łukasz Dynel wszedł za Jakuba Romanowicza. Chwilę później trener Błonianki Błonie postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Dawida Jarczaka. Na boisko wszedł Szymon Śmieciński, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W tej samej minucie Dawid Jarczak został zmieniony przez Adama Niemyjskiego, a za Pawela Jablonskiego wszedł na boisko Krystian Nowakowski, co miało wzmocnić zespół Błonianki Błonie. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jędrzeja Zająca na Mikołaja Lipienia. Na 11 minut przed zakończeniem pojedynku żółtą kartkę dostał Mikołaj Lipień, piłkarz ŁKS-u II Łódź. W 86. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Jakub Tosik z ŁKS-u II Łódź i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten piłkarz w 18. minucie.

W doliczonym czasie gry w zespole Błonianki Błonie doszło do zmiany. Mariusz Zalewski wszedł za Maksymiliana Korczaka.

Drużyna Błonianki Błonie zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała jeden celny strzał. Wyjątkowa nieporadność napastników ŁKS-u II Łódź była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

Sędzia przyznał cztery żółte kartki i jedną czerwoną zawodnikom ŁKS-u II Łódź, natomiast piłkarzom Błonianki Błonie pokazał cztery żółte.

Drużyna Błonianki Błonie w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół ŁKS-u II Łódź w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.