Jagiellonia Białystok II - MKS Pilica Białobrzegi 3-1 (1-0). 33. kolejka III Ligi - Grupa I

W pojedynku 33. kolejki III Ligi - Grupa I, który rozegrany został 22 maja, zespół Jagiellonii II wygrał z Pilicą Białobrzegi 3-1 (1-0). Starcie odbyło się na Baza Treningowa Jagiellonii Białystok w Białymstoku.

W  pojedynku 33. kolejki  III Ligi - Grupa I, który rozegrany został 22 maja, zespół Jagiellonii II wygrał  z Pilicą Białobrzegi  3-1 (1-0). Starcie odbyło się na Baza Treningowa Jagiellonii Białystok w Białymstoku.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Jedenastka Jagiellonii II wygrała dwa razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 24. minucie Adrian Karasek został zastąpiony przez Kacpra Klinickiego.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Jagiellonii II w 45. minucie spotkania, gdy Bartosz Bida strzelił pierwszego gola. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Jagiellonii II.

Jedenastka Pilicy Białobrzegi nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W 47. minucie bramkę wyrównującą zdobył Stanisław Muniak.

W 53. minucie w drużynie Jagiellonii II doszło do zmiany. Hubert Karpiński wszedł za Michała Samborskiego.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Jagiellonii II w 54. minucie spotkania, gdy Mikołaj Wasilewski strzelił z rzutu karnego drugiego gola. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Jagiellonia II: Bartoszowi Wiktorukowi w 57. i Bartoszowi Bidzie w 62. minucie.

Niedługo później trener Jagiellonii II postanowił bronić wyniku. W 77. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Bartosza Bidę wszedł Michal Surzyn, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Jagiellonii II utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę zespołowi Jagiellonii II udało się strzelić gola i wygrać.

Bartosz Dyszy wywołał eksplozję radości wśród kibiców Jagiellonii II, zdobywając kolejną bramkę w 79. minucie meczu. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 90. minucie, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom drużyny Jagiellonii II: Michalowi Surzynowi i Sebastianowi Dąbrowskiemu.

W tej samej minucie w jedenastce Jagiellonii II doszło do zmiany. Sebastian Dąbrowski wszedł za Oliwiera Wojciechowskiego. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-1.

Sędzia nie ukarał piłkarzy Pilicy Białobrzegi żadną kartką, natomiast zawodnikom Jagiellonii II pokazał cztery żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.