GKS Pogoń Grodzisk Mazowiecki - KS Warta Sieradz 3-1 (2-0). 2. kolejka III Ligi - Grupa I

13 sierpnia na Miejskim Stadionie Sportowym w Grodzisku Mazowieckim w Grodzisku Mazowieckim odbył się pojedynek 2. kolejki III Ligi - Grupa I pomiędzy drużynami Pogoń Grodzisk Maz. i Warty Sieradz. Starcie zakończyło się zwycięstwem Pogoń Grodzisk Maz. 3-1.

13 sierpnia  na Miejskim Stadionie Sportowym w Grodzisku Mazowieckim w Grodzisku Mazowieckim odbył się pojedynek  2. kolejki  III Ligi - Grupa I pomiędzy drużynami Pogoń Grodzisk Maz.  i Warty Sieradz. Starcie zakończyło się zwycięstwem Pogoń Grodzisk Maz. 3-1.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Zespół Warty Sieradz wygrał aż cztery razy, zremisował raz, a przegrał tylko dwa.

Od pierwszych minut zespół Pogoń Grodzisk Maz. zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Warty Sieradz była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Kacprowi Szczudlińskiemu z Pogoń Grodzisk Maz. Była to 24. minuta meczu.

Jean Sarmiento wywołał eksplozję radości wśród kibiców Pogoń Grodzisk Maz., zdobywając bramkę w 28. minucie starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Pogoń Grodzisk Maz. w 33. minucie spotkania, gdy Jean Sarmiento strzelił drugiego gola. W 45. minucie Kacper Sionkowski został zastąpiony przez Antoniego Bednarka.

W tej samej minucie w zespole Warty Sieradz doszło do zmiany. Bartłomiej Kręcichwost wszedł za Kacpra Sionkowskiego. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy wynik na 3-0 podwyższył Kacper Łoś.

Między 51. a 84. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Pogoń Grodzisk Maz. i jedną drużynie przeciwnej. Między 52. a 78. minutą, boisko opuścili zawodnicy Pogoń Grodzisk Maz.: Michał Strzałkowski, Damian Jaron, Damian Jaron, Jakub Wyszkowski, na ich miejsce weszli: Michal Wrzesinski, Michał Sacharuk, Matheus Dias, Kacper Imiołek. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Cezarego Kępczyńskiego, Kamila Miazka, Piotra Mielczarka zajęli: Lukasz Chojecki, Maciej Mielcarz, Jakub Piela.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Wiktor Płaneta.

Dwie minuty później czerwoną kartkę obejrzał Jean Sarmiento, tym samym drużyna Pogoń Grodzisk Maz. musiała końcówkę grać w dziesiątkę, mimo to zdołała jeszcze poprawić wynik. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-1.

Zespół Pogoń Grodzisk Maz. zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał trzy celne strzały.

Arbiter pokazał trzy żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom Pogoń Grodzisk Maz., a zawodnikom Warty Sieradz przyznał jedną żółtą.

Zespół Pogoń Grodzisk Maz. w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna Warty Sieradz wymieniła pięciu graczy.