Sportis KKP Bydgoszcz - KKS Czarni Sosnowiec 0-3 (0-0). 20. kolejka Ekstraligi (K)

15 maja na Stadionie Miejskim TKKF im. Eugeniusza Poltyna w Bydgoszczy odbył się mecz 20. kolejki Ekstraligi (K) pomiędzy drużynami KKP Bydgoszcz i Czarnych Sosnowiec. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Czarnych Sosnowiec 3-0.

15 maja  na Stadionie Miejskim TKKF im. Eugeniusza Poltyna w Bydgoszczy odbył się mecz  20. kolejki  Ekstraligi (K) pomiędzy drużynami KKP Bydgoszcz  i Czarnych Sosnowiec. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Czarnych Sosnowiec 3-0.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Jedenastka Czarnych Sosnowiec wygrała aż 10 razy, zremisowała dwa, nie przegrywając żadnego meczu.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom KKP Bydgoszcz: Aleksandrze Stasiak w 13. i Martynie Boguszyńskiej w 40. minucie.

W 59. minucie Oliwia Ogierman został zmieniony przez Darię Kurzawę.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Czarnych Sosnowiec w 62. minucie spotkania, gdy Martyna Wiankowska zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę. Między 67. a 72. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom KKP Bydgoszcz.

Trzeba było trochę poczekać, aby trener Czarnych Sosnowiec postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 81. minucie zastąpił zmęczonego Andreę Horvathovę. Na boisko wszedł Nicole Zając, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. W 82. minucie Alicja Piechocka został zmieniony przez Karolinę Szews, co miało wzmocnić jedenastkę KKP Bydgoszcz. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kornelię Grosicką na Agnieszkę Jędrzejewicz oraz Martynę Wiankowską na Klaudię Zygulską.

Drużyna KKP Bydgoszcz ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Czarnych Sosnowiec, strzelając kolejnego gola. W 88. minucie wynik na 0-2 podwyższył Nikol Kaletka.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W doliczonej pierwszej minucie starcia celnym strzałem popisał się Alicja Materek.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-3.

Jedenastka Czarnych Sosnowiec była w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym spotkaniu.

Zespół KKP Bydgoszcz zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Arbiter nie ukarał zawodników Czarnych Sosnowiec żadną kartką, natomiast piłkarzom KKP Bydgoszcz pokazał pięć żółtych.

Jedenastka KKP Bydgoszcz w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast drużyna Czarnych Sosnowiec w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.