Sportis KKP Bydgoszcz - GKS Górnik Łęczna 0-1 (0-1). 22. kolejka Ekstraligi (K)

W meczu 22. kolejki Ekstraligi (K), który rozegrany został 29 maja, drużyna KKP Bydgoszcz przegrała z GKS Górnik Łęczna 0-1 (0-1). Spotkanie odbyło się na Stadionie Miejskim TKKF im. Eugeniusza Poltyna w Bydgoszczy.

W  meczu 22. kolejki  Ekstraligi (K), który rozegrany został 29 maja, drużyna KKP Bydgoszcz przegrała  z GKS Górnik Łęczna  0-1 (0-1). Spotkanie odbyło się na Stadionie Miejskim TKKF im. Eugeniusza Poltyna w Bydgoszczy.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Zespół GKS Górnik Łęczna wygrał aż osiem razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy GKS Górnik Łęczna w trzeciej minucie spotkania, gdy Oliwia Frontczak strzelił pierwszego gola.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu GKS Górnik Łęczna.

W 60. minucie kartkę dostał Natasza Górnicka z drużyny GKS Górnik Łęczna. W 61. minucie Anna Gliszczynska został zastąpiony przez Zofię Giętkowską.

Od 62 minuty boisko opuścili piłkarze GKS Górnik Łęczna: Klaudia Miłek, Emilia Szymczak, Natasza Górnicka, Oliwia Frontczak, na ich miejsce weszli: Macleans Chinonyerem, Marianna Litwiniec, Nikola Dębińska, Weronika Kiepura. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Pauliny Oleksiak, Agnieszki Glinki zajęli: Edyta Sobczyk, Wiktoria Bagińska. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom KKP Bydgoszcz: Aleksandrze Witczak w 74. i Karolinie Łaniewskiej w 76. minucie. W drugiej połowie nie padły bramki.

Jedenastka KKP Bydgoszcz miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy KKP Bydgoszcz otrzymali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Zespół KKP Bydgoszcz w drugiej połowie dokonał dwóch zmian. Natomiast drużyna GKS Górnik Łęczna w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.