Śląsk Wrocław - Sportis KKP Bydgoszcz 4-2 (2-1). 21. kolejka Ekstraligi (K)

W spotkaniu 21. kolejki Ekstraligi (K), które rozegrane zostało 21 maja, zespół Śląska Wrocław wygrał z KKP Bydgoszcz 4-2 (2-1). Pojedynek odbył się na Centrum Pilkarskie Sleza Wroclaw.

W  spotkaniu 21. kolejki  Ekstraligi (K), które rozegrane zostało 21 maja, zespół Śląska Wrocław wygrał  z KKP Bydgoszcz  4-2 (2-1). Pojedynek odbył się na Centrum Pilkarskie Sleza Wroclaw.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Drużyna Śląska Wrocław wygrała aż cztery razy, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W ósmej minucie bramkę zdobył Karolina Iwaśko.

Drużyna KKP Bydgoszcz ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Śląska Wrocław, strzelając kolejnego gola. W 21. minucie na listę strzelców wpisał się Amanda Turowska.

W 27. minucie Weronika Helinska zastąpił Karolinę Łaniewską. W 37. minucie arbiter pokazał kartkę Martynie Boguszyńsce, piłkarzowi KKP Bydgoszcz.

Paulina Oleksiak wywołał eksplozję radości wśród kibiców KKP Bydgoszcz, zdobywając bramkę w pierwszej minucie doliczonego czasu starcia. W 45. minucie boisko opuścili piłkarze Śląska Wrocław: Katarzyna Musialowska, Karolina Ostrowska, Jagoda Ostrowska, Aleksandra Dudziak, a na ich miejsce weszli Natalia Kulig, Natalia Kulig, Natalia Kulig, Natalia Kulig.

W 55. minucie sędzia pokazał kartkę Aleksandrze Dudziak z Śląska Wrocław.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Śląska Wrocław w 67. minucie spotkania, gdy Aleksandra Dudziak strzelił z karnego trzeciego gola. W 71. minucie w zespole Śląska Wrocław doszło do zmiany. Krystyna Flis wszedł za Kamilę Czudecką.

Na 13 minut przed zakończeniem meczu kartkę obejrzał Krystyna Flis z drużyny Śląska Wrocław.

W 84. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Amanda Turowska ze Śląska Wrocław.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W 86. minucie wynik ustalił Aleksandra Stasiak.

W 87. minucie boisko opuścili zawodnicy KKP Bydgoszcz: Justyna Zabłotna, Daria Gugała, a na ich miejsce weszli Agnieszka Glinka, Paulina Oleksiak. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 4-2.

Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Śląska Wrocław, natomiast zawodnikom KKP Bydgoszcz przyznał jedną.

Zespół Śląska Wrocław wymienił pięciu graczy. Natomiast jedenastka KKP Bydgoszcz wykorzystała wszystkie zmiany.